Živanice sestupují, fanoušci lynčovali rozhodčího

Živanice - Fotbalisté Živanic se stali posledním známým sestupujícím týmem z divizních soutěží.

20.6.2010 26

Rozhodčího a delegáta museli ze stadionu vyprovodit přivolané policejní hlídkyFoto: DENÍK/Jaroslav Mach

V sobotním utkání závěrečného 30. kola skupiny C doma jen remizovali 3:3 s Letohradem, zatímco jejich konkurent v boji o záchranu Turnov zdolal na svém hřišti 2:0 Nový Bydžov a v tabulce Živanice přeskočil.

Oba celky mají shodný počet 37 bodů, ve prospěch Turnova rozhodla lepší bilance ze vzájemných zápasů. Společně se čtrnáctými Živanicemi opouštějí soutěž také poslední dva týmy tabulky Převýšov a Dobrovice, o jejichž sestupu však bylo rozhodnuto už dříve.

Turnov si vybojoval tříbodový zisk a tudíž i záchranu zásluhou tref Bárty a Hnízda. Letohrad vedl v Živanicích rychlou brankou Vaniše, ještě do poločasu však obrátili vývoj skóre Černík s Kaciáněm a tři minuty po změně stran zvýšil už na 3:1 Jedlička.

V Živanicích přetekl pohár emocí až do dna

Domácí fotbalisté měli v tomto utkání jediný cíl. Získat v domácím utkání potřebné tři body a zachránit tak divizní soutěž.

Sokol Živanice – OEZ Letohrad 3:3 (2:1). Branky: 11. J. Černík, 27. Kaciáň, 48. J. Jedlička – 4. Vaniš, 60. a 81. Brendl (obě z penalt).

Za tohoto stavu rozhodčí Lubomír Vídeňský neuznal domácím branku, která by pro ně znamenala vedení tříbrankovým rozdílem. V následné nervózní atmosféře bylo utkání na pět minut přerušeno a hostům se pak podařilo vstřelit dvě branky, jež znamenaly srovnání skóre.

Poprvé přesně po hodině hry a podruhé deset minut před koncem zápasu skóroval letohradský útočník Brendl a v obou případech z penalt. Minutu po jeho druhé brance na 3:3 navíc přišli domácí o vyloučeného Hrma. Diváci, jichž se sešly v Živanicích dvě stovky, takový vývoj zápasu neunesli a podle výpovědi svědků rozlícený dav hlavního arbitra inzultoval.

"Po skončení zápasu nastala na hřišti velká a nepřehledná vřava, do které se zapojili i místní svatebčané. Diváci honili všechny tři sudí i delegáta zápasu, a pokud vím, došlo poté k inzultaci hlavního rozhodčího Vídeňského, jemuž tekla krev. Rozhodčí se pak nejspíš ukryli do kabiny, ale co se dělo tam, už nevím. To nebylo místo, které by bylo v té chvíli vhodné vyhledávat. V areálu stadionu se objevila policie a my jsme naopak raději odjeli," řekl ČTK manažer letohradského oddílu Stanislav Beneš, který je zároveň místopředsedou výkonného výboru Pardubického krajského fotbalového svazu.

Domácí zaskočil vedoucí gól hostí, ale v dalším průběhu hry kombinační hrou svého soupeře přehrálvali a do poločasu skóre otočili. Nejprve Merganc vysunul do koncovky J. Černíka a ten nezaváhal, poté po centru Gorola a závaru před letohradskou brankou se střelecky prosadil Kaciáň. Po změně stran zvýšil J. Jedlička zvýšil na 3:1 a zápas měl hladký průběh. V 60. min. ale nařídil sudí problematickou penaltu, Brendl ji proměnil. Po té mohli domácí vedení navýšit. Ferčák ve výskoku s gólmanem Pěničkou hlavou poslal míč do břevna a odražený míč vrátil do sítě Mocanu. Gól však nebyl uznán. Devět minut před koncem unikal Hrmovi letohradský Semerák, ten však po kontaktu ještě před vápnem padl a sudí opět nařídil penaltu, i když přestupek se zjevně stal před velkým čtvercem. Penaltu opět proměnil Brendl, pak nastaly velké diskuse, rozčilování, emoce. Utkání se dohrálo, ale gól již žádný nepadl. Závěrečný hvizd a fakt, že remíza znamená pro Živanice sestup vyvolala nebývalou smršť emocí, sudí prošli těžkou masáží při odchodu do kabin. Letohradští hráči byli zdrceni, pro domácí to byla opět beznaděj. To, že se v divizi údajně objednávají výsledky je již veřejným tajemstvím …

Něco podobného jsem očekával, prohlásil zklamaný letohradský kouč a dodal. „Domácích je mi líto. V zápase byli lepší“ Kouč domácích Rostislav Macháček, ani nešel do kabiny a jen si povzdechl. „Byla to opět nevídaná fraška,“ nevěřil svým očím.

(čtk,jma)

20.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 26

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 18 000 Kč Ostatní pracovníci na zpracování plechu Pracovník/pracovnice ve výrobě. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice. , Jedná se o jednoduchou pracovní činnost. , Zpracování tabulových plechů střiháním a ohýbáním na elektrických strojích a následná manipulace, balení výrobků. , Požadujeme zodpovědnost a zájem o vykonávanou pracovní činnost., Zaměstnanecké výhody: stravenky, První kontakt telefonicky (od 8:00 do 18:00), e-mailem nebo osobně - Na Spravedlnosti 1533 od 8:00 do 16:00, po předchozí telefonické domluvě.. Pracoviště: Profi.mk, s.r.o. - pracoviště, Na Spravedlnosti, č.p. 1533, 530 02 Pardubice 2. Informace: Milan Štejdíř, +420 720 433 799. Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 22 610 Kč Úředníci v oblasti daní Referent/ka Oddělení vymáhacího II. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22610 kč, mzda max. 32120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika činnosti:, vedení exekučních řízení s dlužníky, správa pohledávek,písemná a ústní komunikace s dlužníky, soudy, soudními exekutory, bankami, notáři, insolvenčními správci, zaměstnavateli apod., vyhledávání majetku dlužníků ve veřejných i neveřejných registrech,realizace dražeb,vyřizování opravných prostředků, námitek, stížností a dalších procesních institutů podávaných dlužníky., Přihlášky do výběrového řízení společně se strukturovaným profesním životopisem zaměřeným na předchozí praxi a motivačním dopisem zasílejte do 28.11.2018 na e-mail: ivona.capska@fs.mfcr.cz, do předmětu e-mailu uveďte: VŘ 280694, nebo na adresu:, Finanční úřad pro Pardubický kraj, , Boženy Němcové 2625, , 530 02 Pardubice , , kontaktní osoba: Ing. Ivona Čapská, telefon: 466 713 221. Pracoviště: Finanční úřad pro pardubický kraj, sekce územní pracoviště v pardubicích, boženy němcové 2625, 53002 pardubice, Boženy Němcové, č.p. 2625, 530 02 Pardubice 2. Informace: , . Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 33 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář/ka NN, VN. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Ostřetín. , Nástup možný IHNED., Požadujeme: , - Praxe v oboru, - Platnou vyhlášku 50/78 Sb., - Řidičské oprávnění B, První kontakt telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Elro czech, s.r.o., 534 01 Holice v Čechách. Informace: Lukáš Jirásek, +420 605 955 543. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 500 Kč Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/pracovnice NZDM Free klub. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakter vykonávané činnosti:, - sociální práce s dětmi a mladými lidmi ve věku 6 – 26 let, kteří jsou ohroženi nepříznivými sociálními vlivy nebo se ocitli v obtížné životní situaci,, - práce s klienty založená na budování důvěrného vztahu a na posilování silných stránek klienta,, - práce na motivaci klientů ke změně,, - spolupráce s institucemi v rámci návazné sociální sítě., , Požadujeme:, - pozitivní přístup k práci s rizikovou mládeží,, - spolehlivost, trestní bezúhonnost, zodpovědnost,, - dobré komunikační dovednosti, schopnost pracovat v týmu i samostatně, pokoru k práci s lidmi, empatii, schopnost sebereflexe, schopnost dávat a přijímat zpětnou vazbu, flexibilitu, kreativitu, otevřenost,, - ochotu průběžně se vzdělávat,, - zkušenosti s prací s rizikovou mládeží jsou výhodou., , Zákonné předpoklady pro vznik pracovního poměru:, - kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách., , Nabízíme:, - hlavní pracovní poměr na dobu určitou do 31. 12. 2019 s předpokladem prodloužení,, - nástup v průběhu prosince 2018,, - nástupní mzda 22 000,-/18 500,- Kč měsíčně s předpokladem navýšení po zapracování,, - práci v mladém, dobře fungujícím a profesionálním týmu., , POŽADOVANÉ DOKUMENTY:, Profesní životopis se zaměřením na odborné znalosti a dovednosti., , Případné otázky zodpoví Mgr. Šárka Mrázková, tel.: 774 658 593. Pracoviště: Skp-centrum, o.p.s., Jungmannova, č.p. 2550, 530 02 Pardubice 2. Informace: Tomáš Kratochvíl, +420 773 094 585.

Fotbalisté Trutnova v podzimní derniéře přestříleli Velké Hamry 5:2. Hattrickem se blýskl Matějka.
25

„Sršni“ zakončili podzim domácí porážkou s Kolínem

Převýšovu podzimní rozlučka zhořkla

Jen jedna trefa. Mladá Boleslav odskočila Pardubicím

Pardubice /FOTO/ - Pět dnů, tři zápasy, jeden bod. Po reprezentační přestávce ještě pardubičtí hokejisté ani jednou nevyhráli. V utkání 20. kola Tipsport extraligy doma Dynamo podlehlo Mladé Boleslavi 1:2. Jediný gól vstřelil v závěru druhé třetiny útočník Rostislav Marosz.