Čtvrté kolo bylo pro zástupce Pardubicka špatné. Zisk jediného bodu zachrańovaly Živanice v Horních Měcholupech, jinak bez bodového zisku.

DIVIZE: Horní Měcholupy . Soko Živanice 1:1 (1:1). Branky: 6. Musil – 35. Ferčák. Neuvěřitelné – Měcholupy v divizi ještě nevyhrály, ale také neprohrály. Čtyři remízy = čtyři body. „Tohle dost atypický soupeř, disponuje vysokými hráči a jeho síla je především ve standardních situacích,“ míní trenér Oliva. Pro jeho svěřence se zápas nevyvíjel příznivě. Inkasovali jsme gól již ve 6. minutě, ale naštěstí jsme stačili do přestávky skóre srovnat. To Ferčák z trestného kopu vymetl šibenici. Po změně stran jsem věřil, že domácí zatlačíme, ale hned v úvodu jsme měli štěstí, domácí trefili břevno branky Černíka. Postupem času jsme soupeře přitlačili, spálili jsme však tři čisté šance,“ sdělil Oliva, který do středové řady posunul Vrbu. Proč? „Potřebovali jsme ve středu pole vyhrávat hlavičkové souboje, což s urostlými měcholupskými borci nebylo jednoduché.“ Živanice jsou v tabulce na čtvrtém místě, tři body za Ovčáry.

TJ Dvůr Králové – Tesla Pardubice 1:0 (0:0). Branka: 85. Otradovský. Na tento duel Tesla nebude ráda vzpomínat: „Byli jsme předem varováni, že to tam nebudeme mít lehké a také nebylo. Nechci se k zápasu vracet, padali jsme nezvykle do ofsajdových pastí, soupeř měl přemíru standardek, navíc jsme přišli o vyloučeného Petruse. Body jsou pryč, nikdo nám je nevrátí, musíme se soustředit na další zápas. Paradoxem je, že rozhodčí Vnuk v sobotu bude na lajně u nás Pod Vinicí v duelu s Hradcem B. Podle toho, co předvedl ve Dvoře Králové z toho mám smíšené pocity,“ řekl trenér Martin Svědík. Možná by nebylo od věci, kdyby příslušná obsazovací komise provedla změnu. Určitě by t o fotbalu prospělo.

SK Holice – SK Týniště nad Orlicí 0:2 (0:1). Branky: 16. Jelínek, 57. Hájek z penalty. Černá série Holic pokračuje – 360 minut bez vstřeleného gólu. „Bez gólů nelze bodovat,“ nebylo do řeči trenéru Míchalovi. Trenér Týniště Milan Ujec: „Domácí kritizovali, každý výrok sudího, to mě dost překvapilo. Zápas se pro nás vyvíjel šťastně a místo plánovaného bodu nakonec vezeme tři,“ řekl trenér Týniště Ujec.