Jejich trenér PETR DOLEŽAL si musel stejně jako většina hráčů připadat jako v Jiříkově vidění. Navíc vloni touto dobou vedl přelovické děti a chodil s nimi trénovat do tělocvičny…

Jak jste v Živanicích spokojeni se zimní přípravou?
Spokojeni jsme určitě. Jediné, co nám nabouralo lehce plány bylo počasí, které panovalo po návratu ze soustředění. Jelikož jsme měli v plánu trénovat na přírodní trávě.

Jak a kde se příprava odvíjela a co jste do ní zařadili?
Přípravu jsme zahájili 8. ledna v Živanicích. Následovaly tréninkové jednotky v tělocvičně a na umělé tráva v Pardubicích. Zařadili jsme do ní spinning, aquaaerobik, piloxing a došlo i na aerobik. O víkendech jsme sehráli přípravná utkání.

Jejím vrcholem bylo soustředění v Turecku. Jak byste ho zhodnotil nejen po fotbalové stránce?
Na soustředění jsme nenašli jedinou chybu. Počínaje stravou, ubytováním a zázemím v hotelu až po tréninkové možnosti jsme byli maximálně spokojeni. Ke kvalitní přípravě jsme měli vynikající podmínky včetně tréninkových hřišť.

Co všechno jste tam dělali a s kým se střetli?
Hráčům jsme naordinovali dvoufázovou přípravu na trávě, posilovně i v písku na pláži. Mimo to jsme sehráli tři náročné mezinárodní zápasy s celky Ukrajiny, Srbska a Kazachstánu. Všechny tři zápasy s těžkým soupeři jsme zvládli i přesto, že kluci šli do zápasu z plného zatížení.

Na jaké úrovni hrají vaši turečtí protivníci a jak utkání dopadla?
Nejdříve nás čekal ukrajinský tým Cherkasky-Dnipro, který hraje druhou ligu. Prohráli jsme s ním 0:1. Poté jsme vyzvali FK Jedinstvo UB ze třetí srbské ligy. Tomi jsm podlehli 1:2. Tečku udělalo měření sil s prvoligovým FK Kazyl – Zhar Petropavlovsk. Kazachstánský protivník zvítězil 5:1.

Není vůbec obvyklé, aby se divizní tým připravoval v teplých krajích. Připadal jste si jako ligový trenér?
Obvyklé to určitě není, ale byla to velká zkušenost pro nás trenéry a samozřejmě i pro samotné hráče. Určitě jsem si nepřipadal jako ligový trenér, ti mají profesionální smlouvu.

Vždyť ale v loňském roce jste v zimě chodil s přelovickými dětmi do tělocvičny…
Takový je sportovní život, nikdy nemůžete předvídat, co vás čeká.
Co vám soustředění, na divizi, v exotických podmínkách dalo pro jarní část?
To budeme moc zhodnotit až po skončení sezony. Nicméně pevně věříme, že kvalitní příprava v Turecku přinese svoje ovoce.

Jaké jsou tedy cíle pro jaro?
To je jednoduché. Chceme získat o jeden bod více než druhý v pořadí a postoupit do ČFL. Rádi bychom navázali na povedený podzim. Nečeká nás však nic jednoduchého. Každý se na nás bude chtít vytáhnout.