Přátelskou pomoc nečekejte! To vzkazovali před derby do Srchu holičtí trenéři. A své slovo dodrželi. Utkání skončilo dělbou bodů. Šok prožívají příznivci Živanic. Jejich tým poprvé prohrál, a to na půdě o dost slabší Poličky. Za to Pod Vinicí skáčou radostí do stropu. Pardubická rezerva vyloupila Českou Třebovou a hlasitě se přihlásila do postupového boje.

Srch – Holice 1:1

Luboš Pilař, trenér Srchu: „Utkání bylo ze známých důvodů vyhecované. Já jsem na podzim trénoval v Holicích, stejné to je i s některými hráči. V první půli jsme byli o něco lepší my, ve druhém soupeř. Můžeme litovat jen toho, že jsme neudrželi vedení do druhého poločasu. O přestávce bychom změnili taktiku, tak abychom získali tři body. Vyrovnávací gól nás poznamenal. Bod je pro nás, jako zachraňující tým, málo. Od některých hráčů bych očekával v naší situaci větší úsilí. Nejsem spokojený s tím, že nedali do utkání to, co měli. Chválím pouze Pavlíčka.“

Jiří Tesař, trenér Holic:
„Do Srchu jsme přijeli s vědomím, že soupeř obměnil kádr. Už proto to nebylo jednoduché utkání. Chtěli jsme si odvézt tři body, nicméně si myslím, že remíza je zasloužená. Hrál se fotbal po zemi, žádná nakopávaná. Jednalo se tak o fyzicky náročný zápas. Předpokládali jsme, že při nastoleném tempu, by mohli domácím dojít síly. Toho jsme chtěli ve druhé půli využít. Jenže nám chyběla přesná přihrávka ve finální fázi. Mrzí mě situace ze 40. minuty, když jsme po trestném kopu nepohlídali dobíhající hráče soupeře. Naštěstí jsme ještě do přestávky vyrovnali. Po ní jsme však už šance nevyužili. Chválím Ručku, Strnada a Pištoru.“

Č. Třebová – Pardubice B  0:3

Josef Krupička, trenér Pardubic: „Od začátku bylo jasné, že největším soupeřem bude malé a hrbolaté náhradní hřiště, na což jsme si zvykali celý první poločas. Po bezbrankové první půli jsem nabádal hráče, aby byli trpěliví a zlepšili pohyb, což se vyplatilo v 50. minutě. Po akci Hundáka a Sklenáře otevřel skóre Vanžura. Tato branka soupeře zaskočila a Hundák za chvíli orazítkoval tyč. V 60. minutě rychlá křídelní akce a centr Sklenáře znamenal druhý gól pro Vanžuru. Za osm minut jsme převahu potvrdili, když Hundák našel ideálně Vanžuru, který tvrdou střelou upravil na 0:3. Celkově bylo utkání hlavně ve druhé půli naší jednoznačnou záležitostí. Pochvala pro celý tým, jmenovitě pro Vanžuru, Hundáka a Kopřivu.“

Polička – Živanice 2:0

Jaroslav Kratochvíl, trenér Živanic: „Hrálo se na jednu bránu, a to domácích. Ti bránili v deseti lidech a vyráželi k rychlým protiútokům. V první půli byla Polička stoprocentní, když dva skončily gólem. Naopak my v prvním poločase podali chladný, profesorský výkon, když chybělo více bojovnosti. Po přestávce už se soupeř nemusel nikam hrnout, postavil jak se říká autobus před vápnem. My jsme vystřídali a hned se zlepšil pohyb. Začali jsme se častěji dostávat do šancí. Za klíčový okamžik považuji Náš neuznaný gól ve 48. minutě. Asistent sice ukázal na půlku, ovšem hlavní ho neuznal. Po hodině hry se k nám obrátilo štěstí zády, když Janecký trefil břevno. Mohu pochválit hru po naší levé straně, za to ta pravá totálně shořela.“