Zlínská tvrz padla. Domácí neporazitelost hokejistů RI Okna v normální hrací době prolomily ve 24. kole hokejisté Pardubic, jenž si jako první tým v této sezoně odvezly ze stadionu Luďka Čajky odvezly všechny body.

ZLÍN – PARDUBICE 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Valachům utekl začátek zápasu a už ve třetí minutě inkasovali po trefě Ondřeje. Pardubičtí působili svěžejším dojmem a chybnou rozehrávky Zlína ve vlastním pásmu potrestal ve 12. minutě Tvrdík. Hosté tak do kabin odešli s náskokem dvou gólů. Ten Východočeši navýšili v úvodu druhé části po další hrubce domácích. Po ztrátě kotouče za brankou se k puku dostal Cetkovský, který překonal Sedláčka potřetí. Mladý zlínský brankář poté přepustil své místo Bieglovi.

Jiskru naděje pro RI Okna vykřesal v přesilové hře Köhler, který přesně v polovině utkání snižoval na 1:3. O dvě minuty později se ale prohnal středem kluziště Pucher, jehož přesnou přihrávkou zužitkoval Starý. Ještě před druhou sirénou mohl přidat pátou branku Pardubic Pivko, trestné střílení ale zahodil.

Co se nepovedlo Pivkovi, podařilo ve čtvrté minutě třetího dějství Ondřejovi, který uzavřel skóre duelu. Zbývající minuty se dohrávaly už pouze z povinnosti.

„Pardubice vyhrály zaslouženě, byly celý zápas lepší, především v defenzívě. Bohužel se nedařilo našim obvyklým střelcům a tahounům mužstva,“ posteskl si zlínský kouč Zdeněk Venera.

„Začátek byl pro nás velmi důležitý. Jsme rádi,že jsme ho zvládli. Chtěl bych pochválit brankáře Růžičku, který nás podržel,“ řekl hostující asistent trenéra Jiří Seidl.