Tým trenéra Jiřího Krejčího sice po předchozím ročníku opustili Petr Kudrna, Joel Kayamba či Jan Shejbal, ale k dalším stávajícím oporám se úspěšně připojili Pavel Černý nebo Michal Surzyn.

Deník zmapoval podzimní stopu dvacítky fotbalistů, kteří zasáhli do hry v šestnácti zápasech FNL, a podle školní stupnice (1 je nejlepší, 5 nejhorší) je zároveň ohodnotil. Tady je podzimní vysvědčení.

BRANKÁŘI
Milan Knobloch 1-
Na postu gólmanské jedničky má neotřesitelnou pozici, své mladší kolegy nepustil ve FNL do branky ani na jednu minutu. Spoluhráči se na něj mohli stejně jako v minulé sezoně spolehnout. Na svém kontě má šest vychytaných nul, na podzim inkasoval třináct branek, z toho dvakrát z penalty. Nejvíce ho musí mrzet obdržené góly v Třinci a doma s Příbramí, po kterých Pardubice přišly o bod v poslední minutě.

OBRÁNCI
Michal Surzyn 2
Levý kraj obrany byl po odchodu Shejbala volný, těsně před startem ligy dorazil mladík z Olomouce. Surzyn naskočil hned do prvního zápasu, který nedopadl ideálně, ale v sestavě se udržel a postupně se propracoval ke spolehlivým výkonům. Na podzim dostával i reprezentační pozvánky do týmů U20 a U21.

FK Pardubicepodzimní statistiky:
*Střelci: 6 Petráň, 5 Černý, 3 Piroch a Ladra, 2 Mužík, 1 Křapka, Řezníček a Fousek.

*Počet odehraných minut: 1440 Knobloch, 1438 Surzyn, 1436 Řezníček, 1350 Jeřábek a Šejvl, 1319 Piroch, 1156 Ladra, 1033 Černý, 1012 Fousek, 940 Petráň, 804 Křapka, 630 Přibyl, 559 Mužík, 416 Fusek, 297 Prosek, 233 Kovář, 211 Rybička, 196 Sokol, 42 Kopřiva, 11 Látal.

Martin Šejvl 1
Patnáct zápasů jako obránce bez jediné žluté karty? I to je vizitka pardubického stopera. Když ho skolila nemoc a nehrál proti Varnsdorfu, trenéři museli na hru v zadních řadách během utkání reagovat. Šejvl je pro tým důležitý nejen tím, že si dokáže spoluhráče na hřišti srovnat. Pokud je fit, jednoznačně do sestavy patří.

Jiří Piroch 1-
Druhý ze stoperů navázal na jaro, kdy začal nastupovat za Pardubice. Své povinnosti si plní nejen ve vlastním vápně, ale dokáže být nebezpečný při standardních situacích i vepředu. Dokázal to i na podzim, kdy skóroval třikrát. Nejlepší moment? Gól na 3:2 při obratu s Varnsdorfem. A opačný? Vyloučení v derby po druhé žluté kartě. Zimní přípravu má zahájit ve Viktorii Plzeň.

Antonín Křapka 2
K týmu se připojil až na začátku září před utkáním v Opavě. O návrat do Pardubic, kde hrál už na jaře, sám stál. Když měl možnost, přijel se na zápas podívat. Když se hostování domluvilo, začal jako střídající hráč, ale na posledních 8 zápasů už měl místo na kraji obrany jisté. Dokonce vstřelil i gól, což u něj není zvykem.

David Přibyl 3
Když šel předčasně ze hřiště v duelu se Znojmem, tak tím pro něj vlastně podzim skončil. Do sestavy už se nedostal, po návratu Křapky to měl těžké. Na začátku sezony přitom neodehrál špatné zápasy, celkem jich bylo šest. Konkurenti ovšem byli lepší.

Jan Prosek 2-
Podobný univerzál se Pardubicím hodí. Více toho sice odehrál v divizním béčku, ale dokázal zaskočit i v A týmu. Krajní obránce nebo náhrada za Jeřábka v Třinci? I to byla jeho role, se kterou se vypořádal. Má za sebou první půlrok v klubu, musí dál trpělivě pracovat.

ZÁLOŽNÍCI
Jan Řezníček 1
Společně s Jeřábkem je hlavní postavou ve středu hřiště. Dává hře myšlenku, rozdává přihrávky. Náramně mu vyšel třeba zápas proti Ústí nad Labem, od rohového praporku posílá nebezpečné míče. Trenér Krejčí s ním spolupracoval již v dorostu, zná ho dlouho. Očekával by od něj ještě více střelby, na podzim Řezníček skóroval jednou. Kromě čtyř minut odehrál na podzim všechno.

Jan Jeřábek 1-
Dlouholetý kapitán, osobnost, vůdce týmu. Chyběl jen v jednom utkání, když si tradičně vybral svou normu 4 žlutých karet. Po odchodu Kudrny má více práce směrem do defenzívy, kde jistí prostor před stopery. Stále nepostradatelný. Pod jeho vedením to funguje i v kabině.

Adam Fousek 2
Když je stoprocentně připravený, dokáže bavit diváky svými kousky na levé straně hřiště. Oproti minulé sezoně ubral ve střílení gólů. Tehdy jich dal šest, letos na podzim zatím pouze jeden. Přesná trefa z přímého kopu? Tak na tu zatím v této sezoně nedošlo.

Tomáš Ladra 1-
Další návrat, který se upekl před třetím zápasem sezony. A Pardubicím se znovu vyplatil. Na kraji hřiště poutal pozornost svými průniky a bojovností, na podzim vstřelil tři góly. Ten poslední ve Frýdku-Místku, když utekl z vlastní poloviny hřiště. K tomu navíc jezdil pravidelně na reprezentační srazy, poprvé i za tým U21.

Ladislav Mužík 2
Mladý hráč s číslem 16 prokázal svůj talent již v minulé sezoně, kdy hrál ještě za dorost. Teď přešel definitivně mezi dospělé a dokonce hrál první zápasy od začátku. Potom ho zbrzdila pauza kvůli zranění. Platný je i jako žolík. Na podzim dal dva góly, oba po příchodu na hřiště zhruba na poslední čtvrthodinu.

Dominik Fusek 2-
Byl to celkem šok, když proti Ústí nastoupil jako levý obránce, ale rozhodně na tomto postu nepropadl. Jako hráč bojující o základní jedenáctku musí být vděčný za každou příležitost. Svou rychlost směrem dopředu využíval na podzim více v dresu rezervy. Platí stále to samé potřebuje být fit a dostat se do formy.

Daniel Kovář 3
V základní sestavě nastoupil jen na Olympii, pak ještě sedmkrát střídal, většinou na kratší časové úseky. Herní vytíženost našel v divizi, kde za béčko vstřelil čtyři góly.

Pavel Sokol 3
Po letním příchodu z Brna si zřejmě představoval větší porci odehraných minut. Na levé straně se v konkurenci ostatních fotbalistů proměnil do role střídajícího hráče, který vstupuje do rozehraných zápasů.

ÚTOČNÍCI
Michal Petráň 1-
I na podzim potvrdil pozici nejlepšího střelce z minulé sezony. Stihl vstřelit šest gólů, i když odehrál jen 12 zápasů. Po vyloučení ve Vítkovicích mu hrozila obrovská pauza, nakonec musel vynechat čtyři zápasy. Když se vrátil, tak se hned připomněl gólem. Pod Vinicí znovu z ochozů znělo, že je šampión.

Pavel Černý 2
S příchodem bývalého hráče Hradce Králové rozhodně v Pardubicích nešlápli vedle. Sám chtěl především dokázat, že na druhou ligu ještě má. Poprvé se nádherně trefil právě na hřišti bývalého klubu, pak prožil dva dvougólové zápasy, když týmu scházel Petráň. Ale ukázalo se, že na hřišti mohou být i oba společně, tak nastupovali nejčastěji. Dle ohlasů zapadl zkušený hráč bez problémů mezi mladší spoluhráče.

Petr Rybička 3
V létě se zapojil později, protože nejprve musel doléčit záda, kvůli tomu nestihl začátek sezony. Ve FNL odehrál jen třikrát alespoň celý poločas. Neskóroval. To, že góly dávat umí, musel ukázat v divizi za béčko, kde ve 13 zápasech osmkrát skóroval.

Nehodnoceni: Filip Kopřiva a Radek Látal během podzimní části sezony odehráli malý počet minut.