Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kuriozita v Býšti? Hasiči honili zaběhlé krávy

Býšť - „Náš kuriozní zásah? No asi když jsme letos v létě honili po silnici krávy, které utekly z výběhu,“ začal své vyprávění o sboru dobrovolných hasičů v Býšti jeho starosta Zdeněk Sovák.

22.10.2009
SDÍLEJ:

Dobrovoní hasiči z BýštěFoto: www.byst.cz

Tamní sbor vznikl v roce 1885, ale je zajímavé, že již pět let před tím obec přijala tzv. řád hašení, kdy dozor vykonával obecní sluha a v noci ponocný. Dnes sbor eviduje dvaačtyřicet členů, z nichž patnáct tvoří výjezdovou jednotku pod velením Františka Mandyse. Jednotka patří do kategorie JPO 3 a její působnost sahá k Holicím a Sezemicím. Pro práci sbor používá cisternu RTHP 25 a Avii pro transport hasičů, v níž je stříkačka PS 12. Chloubou sboru je funkční stříkačka Stratílek z roku 1925.

Pro obec sbor pořádá hasičský a maškarní ples, dětský den, posvícení, sběr železa a na požádání jakékoli práce či úklid obce. Pro děti pořádají hasiči také ukázky činnosti, ale zatím nemají dětský kroužek. „Pro reprezentaci v požárním sportu máme jedno družstvo, ale soutěžíme jen v rámci okrsku,“ řekl Sovák.

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Sbor přestál i revoluci

V Býšti jsou hasiči pyšní na to, že se jim v době po roce 1989 podařilo udržet fungování sboru a trvale, v době, kdy jiné spolky procházely krizí, pořádat pro obec kulturní akce a obci i jinak pomáhat.

Lukáš Peška

22.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení