V budově se v přízemí nachází garáže, prostor po skladování požární techniky a sociální zařízení. Ve dvou oddělených garážích jsou tři stání. Parkuje zde „Máňa“ – cisternová automobilová stříkačka Sachsenring a automobil Fiat Ducato. V prvním patře je umístěna školící místnost, která slouží zároveň jako klubovna a kancelář SDH Ráby.

Z historie SDH Ráby

Sbor Dobrovolných hasičů obce Ráby byl založen v roce 1908. Stříkačku zakoupila obec od hasičské nákupny za 800 korun, dále zakoupila pracovní oblek plátěný a výzbroj pro 15 mužů. V prvním roce se konala čtyři cvičení a pět schůzí.

Hasiči v roce 1935.Zdroj: Archiv SDH Ráby

V roce 1914 vypukla světová válka a tím se takřka rozešel i hasičský sbor v Rábech. „Mimo velitele Josefa Šimůnka museli všichni nastoupit vojenskou službu. Hasičská činnost zůstala na mrtvém bodě. Požární bezpečnost udržoval velitel a jemu nápomocny byly ženy. V letech válečných byl Josef Šimůnek dvakrát u požáru se stříkačkou,“ popisuje pamětní kniha. V současné době sbor zajišťuje požární ochranu obce, spolupracuje s ostatními sbory včetně profesionální hasičské jednotky a pořádá kulturní akce.

Letní stadion v centru Pardubic je v dezolátním stavu. Oprava může stát až přes půl miliardy korun.
Názor čtenáře: „Jak to dopadne s Letním stadionem,“ ptá se Aleš Trojan