„Naše obec je malá, tudíž je malý i její rozpočet, takže nemůžeme mít velké nároky. Musím ale říci, že spolupráce s obecním úřadem a starostou Petrem Krejcarem je výborná. Dohodli jsme se na tom, že si budeme navzájem pomáhat. Obec nám pořídila nové zásahové kabáty a přilby. Máme vysílačky, z hasičské techniky je to přenosná stříkačka PS 12. Co se týká vozového parku, vlastnili jsme Avii, ale od roku 2007 máme auto Liaz 101 860. Získali jsme jej bezúplatným převodem od armády. Hodně nám v tom pomohli profesionální hasiči a především Petr Šilar, který je doslova patronem hasičů v Pardubickém kraji,“ řekl velitel velinských hasičů Tomáš Kadrmas.

Hasiči na oplátku pomáhají při pořádání společenských a kulturních akcí. „Pořádáme taneční zábavy, dětský karneval a mikulášskou nadílku. To vše v sále nad naší hasičskou zbrojnicí,“ vyjmenoval akce Kadrmas s tím, že ale v minulých letech byl sbor aktivnější. „V loňském a letošním roce jsme od některých akcí upustili, protože máme hodně práce s opravou auta, kterou si děláme svépomocí. Proto není tolik času,“ vysvětlil Tomáš Kadrmas.

Právě i kvůli času strávenému „na autě“ vynechali velinští hasiči i jeden ročník soutěže v požárním útoku. Není prostě kdy trénovat.

Předtím ale jezdili na soutěže, byť jen v rámci okrsku, a jejich výsledky nebyly špatné. „Umisťovali jsme se spíše na čelných místech,“ zakončil Tomáš Kadrmas.

(peš)