Dnes je členů jedenapadesát v čele se starostou Petrem Vavřinou.

Sbor patří do páté výjezdové kategorie. Zatím poslední příležitostí k výjezdu k ohni byl požár lesního porostu u Mělic vloni v létě, kdy se živaničtí hasiči starali o přívod vody k cisternám, aby bylo čím hasit.

Kromě požárů ale hasiči v Živanicích zajišťují pro obec i radostnější věci.
K těm patří tradiční hasičský ples, ten nesmí chybět v únoru, a prvního března zase pomáhají s organizací maškarního průvodu. Samozřejmostí pak je i zajištění toho, aby se pálení čarodějnic nezvrtlo v pálení vlastní obce. Významnou událostí v Živanicích je i místní kolo závodu mopedů – Stadion cup Živanice – Nerad.

Hasiči rovněž přiloží ruce k dílu při obecních i vlastních brigádách ve zbrojnici. Zejména ale při údržbě historické techniky, se kterou teď sklízejí velké úspěchy na výstavách. Živaničtí hasiči však zaznamenali kladné ohlasy dokonce i ze zahraničí!

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN

Unikátní technika. To je něco, na co jsou živaničtí hasiči obzvlášť pyšní. „V roce 2004 jsme dali kompletně dohromady vozidlo Robur a hned na výstavě v Litoměřicích jsme s ním sklidili velký ohlas. Německá delegace hasičů byla tehdy nadšená z toho, že toto vozidlo, které už je doslova raritou, je v tak výborném stavu,“ poukázal na pýchu sboru starosta sboru Petr Vavřina. A tím to v Živanicích neskončilo. „Chystáme se ještě kompletně opravit unikátní dvoukolovou stříkačku Smekal, která pamatuje samotné založení sboru v roce 1901!,“ prozradil Petr Vavřina.