Demoliční četa v bílých dresech srovnala se zemí vítkovickou sestavu a z bitvy o druhou příčku učinila velkolepou show. V Pardubicích si říkají: mít takovou fazonu za dva měsíce… To by bylo na východě Čech radosti.

Eaton se valí extraligou jak nezastavitelný buldozer a ani v prvním duelu v novém roce nezvolnil. Posledních pět zápasů, pět výher a zisk plných patnácti bodů. Tomu se říká pořádná forma! Navíc k vedoucí Plzni schází Pardubicím už jen dva bodíky.

Očekával se tuhý boj o druhé místo, jenže ten se nekonal. Už první třetina napověděla, že ani ve třetím vzájemném utkání v sezoně se Vítkovice nebudou radovat z výhry. S nečekaným, ale o to víc důležitým příspěvkem přispěchala čtvrtá pardubická řada. Zejména v úvodní části jí byl plný led a za kvalitní výkon se dočkala i zaslouženého ovoce. Vše odstartovala už 3. minuta. Rákos si vybruslil zpoza mantinelu, ideálně našel u pravé tyče číhajícího Klejnu, pro něhož nebyl problém poprvé překonat Šindeláře. Vítkovice ještě stihly srovnat Stehlíkem, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. V 8. minutě Zohorna vystřelil na nejistého Šindeláře a sám ještě dokázal kotouč procpat do sítě. Za osmačtyřicet vteřin se vítkovický gólman pakoval na střídačku. Do úniku se dostal Rákos, žabičkou našel Radila, který zakončil mazácky pod horní tyč. Do hostujícího brankoviště vyrazil olympionik Štěpánek, jenže i ten si prožil otřesný večer. Ve druhé třetině inkasoval pět branek! Gólový uragán odstartoval už v první minutě Špirko, chvilku po něm se trefil v přesilovce Cetkovský a nadšená ČEZ Arena se dožadovala desítky. Totální zostuzení Hadamczikovy povadlé jednotky se nakonec konalo. V 59. minutě se dožadované číslo trefil Špirko.

Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): „Zápas se mi hodnotí samozřejmě dobře. Věděli jsme, že do soupeřovy sestavy nastupují hráči, kteří delší dobu nehráli. Byli jsme si vědomi síly Vítkovic a proto jsme do zápasu nastoupili koncentrovaně, což se nám vyplatilo. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme dali pět gólů. Celé mužstvo musím pochválit za výborný výkon. Naše produktivita v posledních zápasech nebyla taková. Třikrát jsme vyhráli na dva góly. Dneska nám to vyšlo mnohem líp, i když je pravda, že jsme měli i štěstí, protože na co jsme sáhli, to nám vyšlo. Ovšem i takové zápasy jsou. Haška jsme střídali proto, že se necítil úplně v pohodě. Něco na něho leze.“

Kamil Konečný (HC Vítkovice Steel a.s.): „Chtěl bych poznamenat, že v dnešním utkání jsme paradoxně měli poprvé kromě Voráčka kompletní sestavu. I proto jsme šli do utkání velice optimisticky, jenže se ukázalo, že až příliš. Domácí byli ve všech směrech minimálně o třídu lepší. Hráli s nasazením, bojovností i produktivitou. Výsledek je naprosto zasloužený.“

Pardubice - Vítkovice 10:3

Třetiny: 3:1, 5:1, 2:1

Muž zápasu: Daniel Rákos

Fakta – branky a nahrávky: 3. Klejna (Rákos, Radil), 9. Zohorna (Koukal), 9. Radil (Rákos), 21. Špirko (P. Sýkora), 22. Cetkovský (P. Sýkora, Píša), 34. Starý (Pineault), 36. Starý (Koukal, Kolář I.), 37. Pineault, 58. Rákos (Klejna, Radil), 59. Špirko (P. Sýkora) – 6. Stehlík (Kvapil), 25. Sičák (Štefanka), 43. Treille (Krenželok)
Rozhodčí: Hodek, Jebavý – Charvát, Kalivoda
Vyloučení: 3:5, navíc Treille 10 minut OT
Využití: 2:0
Diváci: 8154

HC Eaton Pardubice: Hašek (41. Růžička) – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Drtina – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Cetkovský, Zohorna – Klejna, Radil, Rákos. Trenér: V. Sýkora.
HC Vítkovice Steel: Šindelář (9. Štěpánek) – Jurečka, Barinka, Sičák, Trnka, Stehlík, Kuboš, Rehák – Klimek, Burger, Hubáček – Ujčík, Hruška, Kvapil – Treille, Štefanka, Krenželok – Szturc, Vrána, Svačina. Trenér: Hadamczik.