1. Vejmelka do akce
Ten nápad vypadal zprvu asi dost bláznivě. V Porubě Pardubice vybouchly 2:8 a trenéři pro druhý zápas nechali sedět brankářskou jedničku Roberta Kristana. Do akce šel zelenáč Karel Vejmelka, který při debaklu kolegu střídal a dostal pět gólů. Byl to senzační tah! Mladý brankář ukázal železné nervy i velké umění. Bravo za tenhle riskantní krok…

2. Říha se vyrovnal Říhovi
Miloš Říha starší se snad poprvé v trenérské kariéře ukázal v jiném světle. Vždycky platil za neomezeného vládce kabiny, na tom postavil úspěšnou kariéru. Jasně, i teď má poslední slovo, ale připustil oponenturu. Svému synovi naložil víc pravomocí, sám se snažil tolik na střídačce nevztekat. Přineslo to ovoce. Trenérská dvojice Říha + Říha funguje jako tým a funguje dobře.

3. Sedly si lajny
Příchod Matouše Venkrbce pomohl možná i víc, než trenéři doufali. Lídr Prostějova, který se po třech letech vrátil vloni k hokeji, probral první útok. Jan Starý ve druhém dodal potřebnou přímočarost Lukáši Radilovi s Lukášem Nahodilem a Slováci ve třetím útoku si sedli, jako kdyby spolu hráli odjakživa. Ofenziva je znovu nebezpečná a má sílu!

4. Štístko u lavičky
S Pardubicemi vyhrál Ondřej Heřman titul v roce 1987, teď úspěšně podniká a působí v klubu jako místopředseda představenstva. Jeho role na postupu? Přinesl štěstí. Při druhém zápase v Ostravě se postavil vedle střídačky. Místo od té doby neopustil a tým vyhrává. Hokejisté jsou pověrčiví jako staré báby. Dokud bude tým šlapat, bude muset zůstat. Každopádně cestou do Litvínova by měl přibalit teplý vaťák. Na stařičkém zimáku bude kosa.