Historický postup. Dynamo udělalo první důležitý krok již v prvním střetnutí s Ilves Tampere, když ve Finsku zvítězilo 3:1. V domácím zápase měli svěřenci trenéra Varadi jediný úkol, udržet si dvoubrankový náskok. To se v enteria areně podařilo, když Východočeši uhráli cennou remízu 2:2. Začátek utkání ale už ukázal, že ubojovat postup, nebude nic jednoduchého. Ilves v první části hrálo aktivněji a dokonce šlo do vedení. 

"Tampere na nás vlítlo, což se ale dalo čekat. My jsme na to byli připravení, ale úplně jsme to nepotvrzovali. To tak ale v hokeji bývá," vrací se k průběhu zápasu Adam Musil. 

Poté se již Pardubice staly svému soupeři rovnocenným soupeřem a začaly to být ony, které postupně utahovaly šroubky, až se stav srovnal. 

"Celkově jsme odehráli slušný zápas a zaslouženě postupujeme dál," dodává.

Dynamo uhlídalo dvoubrankový náskok z Tampere a postupuje tak v Lize mistrů do čtvrtfinále.
Postup potvrzen. Dynamo remizovalo s Ilves a v Lize mistrů kráčí dál

Pardubičtí hokejisté dobře nezastihli úvod zápasu i v zemi tisíce jezer. V čem bylo tedy domácí střetnutí jiné?

"Myslím si, že to bylo hodně podobné. Jednalo se o těžký zápas s těžkým soupeřem. Taková utkání nás mohou jenom posunout. Jsme ohromně rádi, že jsme to zvládi a můžeme postupovat dál," těší jednoho z bratrů Musilů.

Šestadvacetiletý pardubický útočník se pod nerozhodný výsledek podepsal lví měrou, když přidal druhou branku v zápase. 

"Mám z toho radost. Ze začátku jsem si byl docela jistý, že mi bude branka připsána, ale poté jsem si nebyl úplně jistý, když jsem to viděl na kostce. Naštěstí se rozhodčí rozhodli správně," směje se. 

 Tomáš Rolinek měl v životě dvě sportovní lásky. Jako jedničku si vybral hokej. Teď si užívá fotbalu v Srchu.
NHL byla tak daleko jako teď říct: Chci hrát fotbal za Spartu, směje se Rolinek

Jak již bylo zmíněno, tak se pro pardubický klub jedná o hostorický postup mezi evropskou hokejovou smetánku. Dynamo se vůbec poprvé podívá do čtvrtfinále Ligy mistrů, když přešlo přes velmi náročného soupeře. Jak si tohohle faktu považují v kabině?

"V dnešní době už není žádný lehký soupeř. Je to v podstatě jedno proti komu postupujeme. Je to vynikající mančaft a jsme rádi, že jdeme přes ně dál," vysvětluje svůj pohled Adam Musil.  

Pardubice mají již postup jistý a na svého soupeře si musí počkat. Východočeský klub se utká v čtvrtfinále s jedním z dvojice Lukko Rauma a Innsbruck. Ve hře tak je opět cesta do země tisíce jezer, ale také "výlet" do rakouských Alp.