Hokej: Brněnský beton slavil úspěch

Pardubice - /FOTOGALERIE/ - Se střeleckou potencí pardubického Eatonu to jde od desíti k pěti. Nebo přesněji řečeno od dvou k nule. Zatímco v posledních čtyřech utkáních dal alespoň dvě branky, obranu Brna nepokořil ani jednou.

12.10.2010 1

Hokejisté Eatonu přivítali osmou brněnskou KometuFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Rozhodně se nedalo čekat, že by při souboji dvou týmů, které zápasí s mizernou střeleckou produktivitou přinesl střelecké hody. Předpoklady nezklamaly. Tím spíš, když Kometa vsadila na taktiku, že nejlepší obranou je tuhá obrana. Když už se přes ni Pardubice prokousaly jako třeba v první třetině Starý a ve druhé Pivko, znamenitě v brance zasáhl Hovi. Kometa byla nebezpečná snad jenom při jednom brejku Kvapila, který si pohlídal na druhé straně Svoboda.

Bezbrankový stav zlomila až ve 34. minutě přesilovka. Kometa měla téměř minutu a půl na to, aby využila výhodu dvou mužů v poli, konečně pomyslela na útok a byla nebezpečná. Dvakrát ovšem dobře zasáhl pardubický gólman Svoboda a jednou při něm stáli všichni svatí, když Hubáček minul u jeho pravé tyčky odkrytou klec. Přízeň božstva ho opustila s koncem klasické přesilovky, kdy zpoza branky vykroužil Balej a poslal Kometu do vedení.

Pardubice v zápase, který ze sedaček zrovna nezvedal, srovnat už nedokázaly.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba, asistent trenéra Pardubic: „Chtěli jsme vstoupit do zápasu aktivně, hrát hodně do těla, dobře bruslit a vytvořit si tlak do branky. Hráčům v tomto směru rozhodně nelze upřít snahu a bojovnost, ale tlak jsme si nevytvořili dostatečný a šance nepřicházely. Brno velice dobře bránilo, defenzivu mělo skutečně vynikající a my jsme postupně upadali. V přesilovkách jsme si nedokázali vytvořit žádnou pořádnou šanci. Brno vytěžilo z minima v útočné třetině maximum. Hokej se ale hraje na góly a ten jsme nedali.“

Ladislav Lubina, asistent trenéra Brna: „Pardubice v posledním domácím zápase prohrály se Slavii, takže jsme čekali, že začnou velkým náporem. Ten se dostavil a za cíl jsme si dali, přečkat první třetinu bez gólu. Zápas byl celkově vyrovnaný a rozhodly ho drobnosti. Po dlouhé době jsme dobře sehráli přesilovku pět na tři a v klasické přesilovce se nám podařilo vstřelit gól. Jsem moc rád, že jsme také jednou dokázali uhrát zápas bez obdržené branky.“

HC Eaton Pardubice - HC Kometa Brno 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Balej (Hruška, Kvapil). Rozhodčí: Souček, Turčan – Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 8 295.

HC Eaton Pardubice: Svoboda – Kaberle, Mezei, Kočí, Píša, Kolář II, Jillson, Kudělka – Kolář, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Cetkovský, Špirko, Somík – Rákos, Pineault, Buchtele. Trenér: Jandač.

HC Kometa Brno: Hovi – Protivný, Stehlík, Houdek, Zubíček, Richter, Malec, Mojžíš – Balej, Hruška, Kvapil – Erat, Brabenec, Hubáček – Pospíšil, Huml, Veselý– Jakub Svoboda , Procházka, Dlouhý. Trenér: Jeřábek.

Autor: Pavel Ryšavý

12.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Vysypávání volební urny během voleb do poslanecké sněmovny.
20

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Pardubický kraj – Volby v Pardubickém kraji byly poklidné. Až na xenofobní aktivisty je nikdo nenarušoval.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.