Co je s Dominikem Haškem? Je jeho zdravotní stav vážný? Jak dlouho bude mimo hru? Plno otázek hýbe hokejovými Pardubicemi od nedělního večera, kdy se brankářská legenda zranila v první třetině v utkání v Českých Budějovicích.

Přesný rozsah Haškova zranění a doba léčby budou známé ve středu. Eaton v úterý ve Varech.

Co se stalo ve 14. minutě první třetiny? Hašek se přesunuje k pravé tyči po střele Snopka. Když se zvedá z rozkleku, nezvykle sebou škubne, pak se ještě postaví na brusle, ale vzápětí padá k ledu. Za pár vteřin bez pomoci spoluhráčů opouští dějiště a kvapně zamíří do kabiny. „Ještě během utkání byl s podezřením na natažení úponu dvojhlavého stehenního svalu transportován do pardubické nemocnice, kde absolvoval ultrazvukové vyšetření,“ uvedl v tiskovém prohlášení pardubického generální manažer Zbyněk Kusý.

Včera na dopoledním tréninku nebylo po Haškovi ani památky. Dominátor se tou dobou připravoval na další léčebné procedury. „V průběhu dnešního dne bude Dominikovi provedena magnetická rezonance. Přesný rozsah zranění a předpokládaná doba léčení bude stanovena až na základě výsledků těchto vyšetření, které budou známy nejdříve ve středu. O výsledcích budeme zástupce médií i hokejové fanoušky neprodleně informovat,“ dodal v závěru Zbyněk Kusý.

Magnetická rezonance zpřesní rozsah Dominátorova zranění. Pokud by se prokázalo, že jde pouze o natažení dvojhlavého stehenního svalu, byla by to pro celé Pardubice pozititivní informace. V případě natržení svalu by se doba rekonvalescence odhadovala na 4 – 8 týdnů! „Samozřejmě, že Dominikův stav nám dělá starosti. Otázka gólmana je pokaždé velmi citlivá. Přece jenom je snažší nahrdit hráče v poli. Věříme, že to není nic vážného a Dominik bude krátké doby zase s námi. Myslím, že nebude třeba situaci výjimečně řešit,“ doufá pardubický trenér Václav Sýkora.

Panika zatím není místě. Nečekaný záskok za Haška se výtečně vydařil druhému brankáři Eatonu Martinu Růžičkovi. České Budějovice ho zahrnuly během 46 minut mohutnou salvou střel. Mladý gólman nestačil z devětatřiceti pokusů pouze na Šimánkovu dorážku a významně se podílel na výhře Pardubic 4:1. “Hlavně v druhé třetině jsme pod dojmem vedení 4:0 hodně ubrali. Soupeř měl dost šancí, přesilovky, a v tu chvíli Martin předvedl plno výtečných zákroků,“ pochválil Růžičku pardubický trenér.

Již v úterý čeká na Východočechy dohrávka 16. extraligového kola v Karlových Varech. V případě tříbodového vítězství by se Pardubice dotáhly na druhé Vítkovice. Utkání ve zbrusu nové KV Areně začíná v 18 hodin.