Vše vypadalo naprosto růžově. Dynamo po prvních dvou třetinách v Brně vedlo čtyřbrankovým rozdílem a nic nenasvědčovalo, že by Východočeši měli na jihu Moravy zaváhat. Povedený výkon na konci druhého dějství navíc korunoval pardubický kapitán Lukáš Sedlák, který si připsal svůj vůbec první hattrick v Tipsport extralize. 

"Já vždy říkám, že to je jedno, kdo ty góly dá. Jsem ale samozřejmě rád, protože jsme to i díky těmto brankám dotáhli do vítězného konce. Je ale třeba říct, že se to ke mně dvakrát dobře odrazilo, hrálo tam roli i štěstí," říkal po zápase Lukáš Sedlák.

Hokejisté brněnské Komety v bláznivém utkání podlehli Pardubicím 6:7 po prodloužení.
Pohádku vystřídal horror. Dynamo bralo výhru "až" v prodloužení

Po dvou pozitivních dějstvích ale přišla tragická třetí třetina. Kometa se vrhla do útoku a skóre během dvaceti minut vyrovnala. 

"Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, ale tak to nebylo. Napadaly nám tam hloupé góly, protože jsme dělali zbytečné chyby. Bylo to těžké i psychicky. Vše se od nás odráželo. Naše chyby pramenily z našeho nedůrazu a nepřipravenosti. To se nesmí stávat," uvědomuje si pardubický kapitán.

Malou náplastí na třetí dějství bylo prodložení, které svěřenci trenéra Varadi zvládli na výbornou. Druhý bod z brněnské půdy vystřelil svému týmu Martin Kaut.

"Samozřejmě výhru bereme, protože každá výhra se počítá. Je i důležité, že jsme po tom průběhu třetí třetiny to dotáhli do vítězného konce. Je ale třeba si uvědomit, že to co si řekneme v kabině, musíme ukázat i na ledě," upozorňuje.

Zdroj: DENÍK/Jakub Vítek

První centr pardubického týmu také zhodnotil výkon svého spoluhráče Víta Macka, který nastoupil ve svých šestnácti letech k premiéře v Tisport extralize.

"Já si myslím, že ví, jak se hraje hokej. Odehrál výborný utkání a vůbec se neztratil. Je super, když někdo takhle mladej dostane příležitost v takovým věku si zkusit seniorský hokej. Snad mu to pomůže a posune ho to dál," dodává Sedlák.

Hodnocení trenéra HC Dynamo Pardubice, Václava Varadi: "Myslím si, že jsme hráli dobrý hokej a byli produktivní, ale třetí třetina nám nevyšla. Domácí chytli ve třetí třetině vítr do plachet, byli cítit a ze zápasu, který jsme kontrolovali, udělali vyrovnanou partii. Ačkoliv jsme ztratili 1 bod, teší nás, že jsme 2 získali. Tady je těžké vyhrát."