Do Chomutova jela „baby obrana"
1. kolo, Kometa – Pardubice
Obrana Pardubic: Kočí (34 let), Píša (36), Ďaloga (24), Benák (35), Vašíček (33), Gregorc (23), Zdráhal (22).
Průměrný věk: 29,6
Průměrná výška: 184,6 cm
Průměrná váha: 91,1 kg

34. kolo, Chomutov – Pardubice
Obrana Pardubic: Ďaloga (24), Gregorc (23), Korim (20), Píša (36), Čáp (21), Zdráhal (22)
Průměrný věk: 24,3
Průměrná výška: 186,3 cm
Průměrná váha: 89,5 kg
Chyběli – zranění (nemoc): Václav Kočí, Václav Benák. Disciplinární trest: Jiří Vašíček.

V kabině se ničily koše, vzduchem létala pořádně ostrá slova  a léčba šokem zabrala.

Pardubice v posledním utkání loňského kalendářního roku zabraly, vyhrabaly se z pořádné šlamastiky, když v Chomutově prohrávaly po dvou třetinách 0:3 a nakonec zvítězily 4:3.
„Co se dělo v kabině? Nic. Co by mělo? Tohle by mělo zůstat  v šatně," usmíval se trenér Zdeněk Venera, o motivačním řevu v šatně se bavit příliš nechtěl.

V pátek jeho soubor přivítá od 18 hodin Liberec, který má podobný problém jako jeho tým – hraje, jak se vyspí. Jednou zazáří, příště to není žádná sláva a tak pořád dokola. „To je přesné. Doufám, že budeme my, kdo se vyspí lépe," věří Venera, že chomutovský obrat konečně nastartuje období vítězných večerů. Pardubice totiž vyhrály tři zápasy po sobě naposledy v říjnu…

V Chomutově Venera musel lepit díry v obraně. Na marodce byli Václav Kočí s Václavem Benákem, disciplinární trest běžel Jiřímu Vašíčkovi a do akce vyrazila „baby obrana".  Jediným mazákem zůstal Aleš Píša, dalším zadákům bylo pod 25 let.
„Byli jsme tam tři mladí, ale zkušenější kluci jako Aleš Píša nebo Marek Ďaloga nám pomohli," poznamenal dvacetiletý Karol Korím, který si odbyl v Chomutově svoji extraligovou premiéru.

„Zacelil díru v obraně, splnil to, co jsme od něho chtěli," utrousil na adresu beka, který  na loňském MS juniorů vedl slovenskou dvacítku jako kapitán, Venera. V Chomutově vytížil hlavně trio Gregorc, Píša, Ďaloga. Poslední jmenovaný strávil  na ledě skoro 30 minut. „Neviděl bych v tom ale  problém, v obraně se to dá takhle odehrát. Třeba Kadlec ve Slavii je také hodně vytěžovaný. Snad se to na nikom nepodepsalo," přeje si pardubický kouč.
Ze zadáků se zpět do sestavy vrací jenom kapitán Václav Kočí. Ztráty? Jsou! Zpátky do Hradce Králové se s úderem 1. ledna vrátil Zdeněk Čáp.

V pátek proti Liberci tak dostane šanci znovu Korím. „V Chomutově to byla pěkná divočina," usmál se mladý bek při vzpomínce na vítěznou premíru.
Pardubice ho koupily už v minulé sezoně, ale dosud nastupoval jenom v první lize. „Tvrdě jsem na sobě makal a doufal, že se jednou do sestavy dostanu. Teď budu dřít dál, abych se v týmu udržel a potěšil mými výkony trenéry," nerad by se Korím vracel zpět do Havlíčkova Brodu.

V pátek večer ale nebude Venera lepit jenom díry v obraně.
Po bláznivém duelu v Chomutově musí na tribunu i Petr Sýkora s Dušanem Salfickým – první za druhý osobní trest do konce utkání, druhý za trest ve hře.
Jako náhradní gólman tak na střídačku dospělých poprvé usedne sedmnáctiletý talent Karel Vejmelka, podle úspěšnosti zákroků druhý nejlepší brankář juniorské extraligy.

Trasa Pardubice – Hradec: další přesun

Po Josefu Marhovi se přesouvá z Pardubic do Hradce Králové další hokejista. Obránce Zdeněk Čáp se v kádru šestinásobného českého mistra objevil v létě a dohoda s tehdy prvoligovým Hradcem Králové zněla: ano, ale jen do konce kalendářního roku, pak se bude dál jednat. Teď se drobný bek, který se nebojí fyzické hry, musí hlásit opět pod Bílou věží a bude se znovu bít o místo. Jedenadvacetiletý obránce odehrál za Pardubice 19 zápasů a připsal si 3 asistence, kromě extraligy nastupoval i za prvoligovou Jihlavu.