Proti nejlepším celkům druhé nejvyšší soutěže se budou muset Pardubice s největší pravděpodobností obejít bez nejmladších členů svého kádru. Sedmnáctiletí útočníci Filip Zadina s Martinem Kautem usilují o nominaci na Mistrovství světa hráčů do 18 let. „Oba jsou nyní na kempech před mistrovstvím světa. Pokud se probojují na šampionát této věkové kategorie, tak budou hrát za národní tým," potvrdil generální manažer klubu Dušan Salfický.

Martin Kaut odehrál v této sezoně za A tým Pardubic celkem 29 zápasů, Filip Zadina jich stihl v dresu Dynama jen o dva méně. Existovala možnost, že by je měl hlavní trenér Miloš Holaň k dispozici i v závěrečné fázi sezony? „Věděli jsme dlouho o této termínové kolizi. Připojili jsme se ke společné žádosti extraligových klubů o uplatnění podobné výjimky, která platila během mistrovství světa hráčů do 20 let. Tato výjimka nebyla přijata," okomentoval situaci Dušan Salfický.

Předseda představenstva a generální manažer klubu se ovšem nedomnívá, že by absence dvou talentovaných hokejistů měla být pro Dynamo nepřekonatelnou komplikací. „Na baráž se připravujeme dlouhodobě, počítali jsme s touto variantou," přiznal.

„Trenéři mají k dispozici dostatečně široký kádr na to, abychom baráž zvládli i bez Filipa Zadiny a Martina Kauta. Stáhli jsme si hráče z partnerského Kolína, abychom je případně mohli využít," uzavřel Salfický.

Národní tým do 18 let, který vede Václav Varaďa, má za sebou úvodní kemp ve Slaném. Na něj byli z Pardubic povoláni ještě brankář Tomáš Vlk, obránce Ondřej Trejbal a útočník Ondřej Matýs. Příprava bude pokračovat v Hradci Králové a v Přerově. Na začátku dubna již následují přípravné zápasy před šampionátem, který v letošním roce hostí Slovensko.