S Chomutovem už se v této sezoně potkali šestkrát. Teď je jisté, že Dynamo a Piráti odehrají další čtyři vzájemné zápasy. Právě Pardubice a Chomutov budou bojovat v baráži o záchranu extraligy v konkurenci dalších dvou prvoligových celků.

O účasti Chomutova v baráži definitivně rozhodl zápas 4. kola play out, v němž Pardubice vyhrály na ledě Pirátů 4:1. „Jsem strašně rád, že se nám podařilo odčinit to nedělní utkání, slušně jsme zahráli a vyhráli,“ uvedl pardubický trenér Ladislav Lubina.

To byl velký protiklad oproti domácí prohře 4:7, kterou zavinila především katastrofální druhá třetina. O dva dny později v Chomutově Pardubičtí využili dvakrát přesilovku, jednou pak skórovali v oslabení.

„Pardubice byly rychlejší a přehrávaly nás. Dostali jsme čtyři góly, a kdyby nás nepodržel brankář, tak jsme jich mohli dostat i deset,“ byl tentokrát hodně nespokojený Vladimír Růžička, kouč Pirátů z Chomutova.

Zatímco Pardubice si baráž zahrají po dvou letech, tak Chomutov po čtyřleté odmlce. Tenkrát si vybojoval návrat do nejvyšší soutěže.

„Baráž bude těžká, ale s takovým přístupem jako v posledním utkání do toho nemůžeme vstoupit. To nás pak porazí i Mělník, nebo já nevím kdo. Přístup hráčů je špatný, jeden zápas výborný a druhý zase katastrofa,“ dodal Růžička, co stojí za třináctým místem Pirátů.

Pardubice už se připravují na klíčovou fázi sezony delší dobu. Jedním z odchovanců v kádru, který bude bojovat o udržení extraligy, je obránce Vojtěch Budík. Baráž si zahraje poprvé.

„Co jsem slyšel, je to jiná soutěž oproti extralize. Určitě to bude náročné na psychiku. Nesmíme se z ní podělat. Musíme hrát jako jeden muž a věřit si, že to zvládneme,“ řekl jednadvacetiletý Budík.

Dynamo ještě dohraje play out (v pátek proti Litvínovu a v neděli v Karlových Varech), příští pátek pak zahájí prvním zápasem boj v baráži.

Termíny baráže - zápasy Pardubic
1. kolo: Pardubice – soupeř z Chance ligy (pátek 29. 3.)
2. kolo: soupeř z Chance ligy – Pardubice (neděle 31. 3.)
3. kolo: Chomutov – Pardubice (úterý 2. 4.)
4. kolo: Pardubice – Chomutov (pátek 5. 4.)
5. kolo: soupeř z Chance ligy – Pardubice (neděle 7. 4.)
6. kolo: Pardubice – soupeř z Chance ligy (úterý 9. 4.)
7. kolo: Pardubice – soupeř z Chance ligy (pátek 12. 4.)
8. kolo: soupeř z Chance ligy – Pardubice (neděle 14. 4.)
9. kolo: Chomutov – Pardubice (úterý 16. 4.)
10. kolo: Pardubice – Chomutov (pátek 19. 4.)
11. kolo: soupeř z Chance ligy – Pardubice (neděle 21. 4.)
12. kolo: Pardubice – soupeř z Chance ligy (úterý 23. 4.).