Mizérie se Spartou skončila právě včas! Po třech vzájemných soubojích blikala na pardubické straně nula. Pokaždé brala tři body „rudá banda". Teď ale přišla změna. „Pojišťováci" zvítězili 5:1.

Jestli si ale zahrají play off, se rozhodne v úterý ve Zlíně a východočeský fan club chystá obří výjezd. Kdo se přihlásí, pojede. Objednávka zní: neomezený počet autobusů.
Martin Bartek by měl mít po zápase v šatně kromě ručníku i propisku a návrh nové smlouvy, ta stávající po sezoně totiž vyprší. Už několikrát dokázal Pardubice vytáhnout z bryndy, v pátek řídil velké vítězství nad Kometou a proti Spartě zářil znovu.

Vstřelil tři góly, na jeden nahrál. Tenhle chlap je pro Východočechy extrémně důležitý! Slovenský snajpr je před koncem sezony ve velké formě. Velké představení načal v 11. minutě, u mantinelu se vyhnul Milamovi, rychle nabruslil před branku a bekhendem poslal puk mezi Pincovy betony.

Při dalším střídání vstřelil druhý gól. Bleskově vypálil z otočky, jeden z bránících hráčů Sparty do jeho pokusu vložil hůl a Marek Pinc najednou zamrzl v rozkleku. Jen se bezmocně díval, jak se puk vysoko zvedl a dloubák zapadl na zadní tyč. Při přesilovce pět na tři pak jeho střelu dopravil do branky Václav Kočí.
Sparta snížila až stavu 4:0 díky Marku Hovorkovi.

Jenže velký večer Martina Barteka nekončil. Ve 43. minutě zkompletoval hattrick, Pince po nahrávce Kočího propálil mezi nohy. Na ledě se objevilo šest kšiltovek, dva kloubouky a jeden kulich… Zaplněný zimák bouřil, poslední minuty vytleskal výhru 5:1 ve stoje.

Pardubice – Sparta 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Fakta – branky a nahrávky: 11. Bartek, 14. Bartek (Benák), 34. Kočí (Bartek, Cetkovský), 35. Rolinek (Gawryletz, Starý), 43. Bartek (Kočí) – 40. Hovorka (Hlinka, Pacovský).
Rozhodčí: Pešina, Šír – Jelínek, Svoboda.
Vyloučení: 2:4.
Využití: 2:1.
Diváci: 10 065.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický – Kočí, Benák, Píša, Vašíček, Ďaloga, Gawryletz, Marušák, Mocek – Bartek, Cetkovský, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Brendl, Rolinek, Starý – Zohorna, Nosek, Semorád. Manažer: Říha.
HC Sparta Praha: Pinc – Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Hanzlík, Hunkes, Krstev – Pacovský, Hlinka, Ton – Hovorka, Broš, Tenkrát – Simon, Přibyl, Rachůnek – Jánský, Bahenský, Forman. Trenér: Jandač.