Mohutné potetované paže, buldočí výraz ve tváři a na ledě chování zabijáka. Slovenský útočník MARTIN BARTEK možná dá zapomenout na odchod superkanonýra Petra Sýkory. Pardubice nemají v přípravě lepšího střelce – Bartek se trefil už šestkrát. Naposledy dvakrát proti brněnské Kometě a bezelstně říká: „Vždycky jsem střílel góly. Moje bilance v přípravných zápasech není neobvyklá.“

V utkání s Brnem to z vaší strany mohlo být ještě lepší gólové představení. Dvakrát jste jel sám na Hoviho…
(ušklíbne se) To se stává. Ale nějaké góly jsem dal. Byl bych rád, aby se mi v samotné soutěži dařilo stejně jako v přípravě. Teď to ještě není důležité.

V přípravných zápasech jste se šesti zásahy nejlepším střelcem Pardubic. Těší vás, že jste se tak dobře uvedl?
Brali mě sem, abych mužstvu pomáhal svými góly. Snažím se, navíc mám okolo sebe dobré spoluhráče, i když se zatím stále sehráváme. A k vaší otázce: Samozřejmě mě to těší. Lepší, než kdybych se střelecky trápil a čekal na první branku.

Šest gólů v přípravném období není zrovna nízké číslo.
Neřekl bych, že by to pro mě bylo něco neobvyklého. Prostě chci dávat góly… Ta čísla nejsou výjimečná. (usměje se) Celý hokejový život se snažím hrát svoji hru, góly nebo přihrávkami pomoci mužstvu.

Poprvé jste v jedné řadě nastoupil s Janem Starým, což je také obávaný střelec. Budete v sezoně ničivou zbraní Pardubic?
(směje se) Honza je dobrý hráč, což potvrzuje dlouhé roky. Složení útoků je však na trenérovi. Je to čistě jeho věc. Do zápasu se Spartou můžu naskočit klidně s úplně jinými spoluhráči. I tak se budu snažit nejvíc, jak dovedu.

Po vašich střeleckých představeních diskutují pardubičtí fanoušci o tom, jestli dokážete nahradit dělostřelce Petra Sýkoru. Zvládnete to?
Na to se těžko odpovídá. Jsme dva rozdílní hráči. Nerad bych se s někým porovnával. Každopádně nahradit Petra by bylo velmi těžké i pro daleko lepší hráče, než jsem já. Když jsem hrál v Německu, tak se mě také snažili s někým srovnávat. Jenže já jsem vždycky odpovídal, že nemám rád přirovnávání, že chci jen hrát svoji hru a pomoci mužstvu.

Už je znát na atmosféře v kabině, že se blíží start extraligy? Pardubice ji navíc otevřou atraktivním soubojem s pražskou Spartou.
Třebaže je ještě dost času, tak je znát, že příprava je už skoro za námi. Neznám hráče, který by se na ostrý začátek netěšil. Každý chce hrát zápasy o body.

Už vám spoluhráči v kabině vypravovali, jací jsou v Pardubicích oddaní fanoušci?
Něco jsem už zaslechl. Prý je téměř na každý domácí zápas vyprodáno. Dokonce jsem se minulý rok díval na televizní přenosy z Pardubic. Už se těším na tu báječnou kulisu a doufám, že od příštího pátku začneme vítězně.

Když jste zmínil loňský rok. Proč jste zvolil přestěhování z německého Kolína nad Rýnem do Pardubic?
V Kolíně jsem měl smlouvu ještě na další rok, ale o Vánocích se v klubu vyměnilo vedení. Trenér se mnou nepočítal. Ozvaly se Pardubice. Top klub v Čechách, loňský mistr. Lepší klub bych těžko našel. Je pro mě čest tady být.