Urval vítězství nad Spartou a před poslední bitvou  základní části extraligy hlásí: „Jde o všechno a teď není čas se na něco vymlouvat. Každý musí jet na maximum a není cesty zpět."

Při výhře 5:1 vstřelil pardubický útočník MARTIN BARTEK hattrick. Jeho tým má nyní postup do play off ve vlastních rukou. Ukrást dnes na Moravě tři body? Desítka bude jistá. „Musíme jet do Zlína vyhrát a uvidíme, co bude dál," říká pardubický střelec.

Znovu se potvrdilo, že na góly v důležitých zápasech máte patent. Užil jste si třígólový večer proti Spartě?
Zápasy o všechno mi prostě vyhovují, když se mi podaří dát gól v první třetině, tak mě nakopne a dovolím si věci, do kterých bych obyčejně nešel.

Všiml jste si, že se po vašem třetím gólu objevilo na ledě asi devět čepic?

Nevšiml, spíš jsem se radoval, že je náš náskok zase o gól větší. Vedli jsme ve třetí třetině o čtyři góly, to bylo důležitější než hattrick.

Nejkurióznější byl váš druhý gól. Střelu tečoval obránce, puk se zvedl a vysokým obloukem zapadl do branky. Divil jste se hodně?

Chtěl jsem puk hodit z otočky na branku a se mnou tam stál  bek, který střelu nadzvedl. Sičák mi pak říkal, že to byl on.   Jirka Cetkovský pak zase zrušil brankáře.

Teď stačí vyhrát ve Zlíně a máte jistou desítku. Je úleva, že si play off můžete konečně uhrát sami a není potřeba se ohlížet na tabulku?

Čeká nás jeden nesmírně těžký zápas. Pokud budeme ale hrát stejně jako v posledních zápasech a dáme do hry opět srdce, myslím, že to dopadne dobře.

Čekáte takticky svázanou bitvu?

Od play off v roce 2010 se mi tam hraje dobře. Ten jejich hokej mi docela vyhovuje, doma se snaží útočit, nehrají nějak přehnaně dozadu. My musíme hlavně pomáhat bekům a čekat na brejky.

Vyhrály jste tři zápasy po sobě, hýříte sebevědomím, dobře  chytají brankáři… Kde nastal největší zlom?
Konečně jsme se nakopli jako celé mužstvo. Makáme jeden za druhého. Doufáme, že to bude stačit. Na zápas se Spartou jsme se dobře připravili a rychle si vybudovali náskok. Chtěli jsme eliminovat její protiútoky, tady je Sparta nejlepší v celé lize. Vyšlo nám to, navíc jsme vstřelili první gól a ji do moc šancí nepouštěli. Napadaly nám tam pak další góly a zápas jsme kontrolovali.