Bartek: Zlín na lopatkách? Ani náhodou

Pardubice - Že Pardubicím nejdou nájezdy? Bývávalo, komplex ze základní části je pryč. Ve třetím zápase čtvrtfinálové série proti Zlínu se o to postaral Martin Bartek.

8.3.2011

Martin BartekFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Jeho úspěšný pokus ve třetí sérii znamenal, že Eaton zvítězil 2:1 a na zápasy vede už 3:0. „Když jsem viděl předchozí nájezdy, všimnul jsem si, že jakmile se kluci k Dubovi blíží, má všechno dost pokryté a těžko se před ním něco vymýšlelí. Navíc se snaží zasáhnout puk vystrčenou hokejkou. Když jsem se přibližoval, bylo vidět volné místo, tak jsem se pokusil vystřelit a padlo to tam,“ popisoval svoji přízemní střelu k levé tyči slovenský střelec.

Uvědomoval jste si mizernou bilanci ze základní části, že z osmi pokusů vyhrály Pardubice po nájezdech jenom jednou?
V takovou chvíli není na nervozitu čas. Spíš v prodloužení a ve třetí třetině, když jsem netrefil po krásné nahrávce prázdnou branku, to bylo horší. Tam se zápas lámal. Většinou to bývá tak, že když nedáte ve vyložené šanci gól, sami ho dostanete. Nám se ale podařilo zápas ubojovat a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Byl třetí zápas zatím nejtěžším ve čtvrtfinále?
Začali jsme dobře, Zlín pak postupně přebíral iniciativu ve druhé třetině. Nemohli jsme je dostat pod tlak a naopak oni začali tlačit nás. Ve třetí části jsme začali, myslím, dominovat. Měli jsme hodně čistých šancí, které by měly skončit gólem. Ale je potřeba uznat, že oba brankáři chytali v zápase znamenitě. Dařilo se Dubovi i Růžovi. Vyhráli jsme, to je hlavní.

Změnil se Zlín oproti prvním dvěma zápasům na Moravě?
Ani ne. Jenom se snažil víc vyčkávat a proti tomu se hrálo strašně těžko. Domácí prostředí nám velí, že před naším publikem musíme tvořit. Jenže tlačit bychom se nikam neměli, mohlo by se nám to totiž vymstít. V tomto způsobu boje je Zlín hodně dobrý. Má Rachůnka, Lešku a další hráče, kteří čekají na vyhozené puky. Musíme si na ně dávat velký pozor.

V první třetině se vám dařilo Zlín válcovat, na střely jste ji vyhráli 20:9, ale druhou jste prohráli 6:12. Kde nastala největší změna?
Zlín je hodně dobré mužstvo. Nemůžete čekat, že budeme mít každou třetinu pětadvacet střel a oni dvě (usměje se). Tohle je play off. Doma, tedy alespoň pro mě, se hraje o něco hůř. Diváci od vás čekají hodně. Máte pravdu, že začátek nám vyšel. Ale měli bychom stále hrát svoji hru a čekat na ně. Místo toho jsme je napadali, Zlín toho využíval k dlouhým nahrávkám a chodil do přečíslení. Tak padl i gól na 1:1. Je potřeba hrát tak, jako ve Zlíně. To znamená čekat na ně.

Soupeři se hlavně od druhé třetiny dařilo zabarikádovat na modré. Bylo náročné hrát do plných, navíc s vědomím, že stačí drobná chybka a Zlín vyrazí do přečíslení?
Určitě. Hráči Zlína měli nejspíš pokyn, aby se snažili hrát na protiútoky. Celou sezonu jim to vycházelo, ale doma se jim takhle hrálo hůř.

Vedete 3:0, cítíte, že je Zlín už na lopatkách?
Ani náhodou. V posledním zápase jim půjde o všechno.

Ale bude pod tlakem, že když zápas nevyjde, je konec…
To je pravda. Ale my bychom se neměli moc dívat na to, co dělá Zlín, ale spíš bychom měli hrát jako teď. Dát první gól a trpělivě čekat. Musíme se ještě zlepšit v proměňování šancí. Pak by to mohlo být dobré.

Když se ve čtvrtém zápase Zlín opět zakope na modré čáře, máte recept jak na něj?
Jestliže se zabarikádují, tak musíme nahazovat puky a dostat je pod tlak. Mladí obránci, pod tlakem moc hrát neumí. Je potřeba je tam bít. A jak už jsem řekl, musíme dál hrát tu naši hru, která nám vychází.

Autor: Pavel Ryšavý

8.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
Pravý břeh Labe.

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Ve vozidle majitelka převážela tři kozy.
5

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Téma kampaně? Strach dominuje

/KOMENTÁŘ/ Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Pamako: Chrudimský Chmel nějak zvadl

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovala Pardubická liga malé kopané.

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Pardubice - Pardubice chtějí tvrdá data o tom, jak by město a záchranáři zvládli skutečný útok. Žádná papírová škatulata - do pohybu se dnes dají stovky figurantů v největším evakuačním cvičení v České republice.