Začínáte sbírat opět minuty v Tipsport extralize. Už jste po zranění stoprocentně zpátky?
Doufám, že jsem. Bylo to hodně dlouhé období, navíc hodně psychicky náročné. Jsem rád, že jsem zpátky a mám to za sebou.

Už jste stihl pět zápasů v první lize za Ústí nad Labem. Vítáte i tuto možnost pro rozehrání?

Jednoznačně jsem rád, i za těch pět zápasů, co jsem zatím odehrál. Prakticky tři měsíce jsem nehrál žádný zápas, tak mi to teď na startu trochu pomohlo.

Když se ještě vrátíme do srpna. Jak dojde v rámci tréninku k takovému zranění?
Měli jsme hrát zápas s Frölundou, stalo se mi to ten den dopoledne při rozbruslení. Při posledním cvičení dva na jednoho jsem naletěl v plné rychlosti na branku a rukou jsem se opřel do tyčky. Měl jsem zlomené obě kosti v předloktí. Měl jsem štěstí, že mě hned druhý den pan Kebrle ve Vysokém nad Jizerou operoval. Mám dvanáct šroubů.

V současné době vás to ještě nějakým způsobem limituje?
Teď už na to nemyslím. Možná první dva zápasy byly z mé strany trochu nervóznější, protože nebylo jasné, co se může stát. Ale nyní už to jinak nejde. Kdybyste měl strach, tak nemůžete hrát.

Co bylo nejtěžší během období rekonvalescence?
Určitě tréninky na suchu s kondičním trenérem Petrem Mockem. Když to vezmu, tak jsem měl tři měsíce letní přípravy a pak ještě znovu deset týdnů po operaci. Bylo to náročné pro tělo, tak i na hlavu po psychické stránce. Utíkalo to hodně pomalu.

Navíc, když se Pardubicím úvod sezony nevydařil a stále se pohybují na konci extraligové tabulky…

Nejtěžší bylo, že nemůžete naskočit na led a musíte se jen dívat. I když jste na tribuně, tak chcete vyhrávat. Nechceme být někde u dna. Doufám, že se to otočí a dostaneme se na vyšší příčky zajišťující play-off, kam podle mě patříme.

Spolupracovali jste s Janem Starým, který se rovněž postupně vrací?

Potkávali jsme se především v posilovně. On měl zranění ve spodní části těla, já zase problém s rukou. S kondičním trenérem jsme společně oba spolupracovali, ale každý z nás se zaměřoval na něco jiného.

Budete připraven naskočit do pátečního zápasu se Spartou?

Samozřejmě bych rád nastoupil, ale to záleží na trenérech. Doufám, že postupně hrát budu, ale v současnosti nedokážu říct, jestli už v pátek.