Poslední domácí utkání Pardubic v European Trophy skončilo porážkou. Bern si odvezl těsnou výhru 2:1, o které rozhodly dva bleskové zásahy ve druhé třetině.
O souboji s šestým týmem švýcarské ligy se rozhodně nedá říct, že by to byl trhák, po kterém celé Pardubice nebudou týden spát. Oba celky už přišly o šanci postoupit na finálový turnaj, takže hlavně testovaly hráče ze širšího kádru a šetřily opory.

Souboj hvězd z NHL se tak nekonal. Na ledě se mohlo objevit šest hráčů ze zámoří, ale nakonec se ukázal jenom jeden – švýcarský obránce Roman Josi.
Pardubice nechaly odpočívat Hemského, Krejčího i Kindla. Bern zvolil stejný přístup, do Česka necestoval kanadský útočník Tavares ani švýcarská ikona Streit.
Za domácí celek tak naskočili  Lukáš Nahodil s Markem Drtinou, kteří momentálně hostují v Jihlavě, Filip Stoklasa, jenž válčí v Šumperku a tři junioři.
Z nich se mohl mezi střelce zapsat David Březina, který v juniorské extralize nastřílel už 14 gólů. Na začátku zápasu ale trefil jenom tyč. Pardubice ale chybějící centimetry moc dlouho nemrzely, do vedení je dostal ve 4. minutě slovenský útočník Bartek.

Hubený náskok ve druhé třetině dlouho držel brankář Martin Růžička.
Hvězdný zákrok vytáhl, když se před ním zjevili osamocení Plüss a Neuenschwander. První nahrával, druhý střílel a Růžička puk zázračně vykopl betonem.
Kouzla mu ale došla ve 38. minutě. Díky dvěma gólům v rozmezí 14 vteřin Bern skóre otočil.
„Pojišťovákům" se vyrovnat už nepodařilo. Puk se sice několikrát různě odrážel švýcarským brankovištěm, jenže za čáru ho nikdo nedostrkal.

Moment zápasu
PÍŠA V ROLI GÓLMANA: Domácí bek hasil hrubku v rozehrávce brankáře Martina Růžičky. Pardubický gólman nahrál zpoza branky přesně mezi kruhy Rüthemannovi. Švýcarský útočník ale prázdnou klec netrefil, před ním stojící Aleš Píša ho vychytal.

Hvězda zápasu
Brankář Bernu OLIVIER GIGON: Žádný zákrok snů sice nepředvedl, puky z něho občas padaly, ale zvládl tři klíčové situace ve třetí třetině, když se puk potuloval brankovištěm. Pokaždé dokázal ucpat všechny díry, za čáru by neproklouzla ani myš.

Pardubice  –  Bern  1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Fakta – branky a nahrávky: 4. Bartek (Benák) – 38. Rubin (Déruns, Jobin), 38. Vermin (Kinrade).
Rozhodčí: Hribík, Polák – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 2:2.
Využití: 0:1.
Diváci: 1 275.

Sestavy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – O. Starý, Píša, Benák, Kolář, Drtina, Kočí, Havlík – Bartek, Beech, Somík – Nosek, Zohorna, Buchtele – Šagát, Kousal, Semorád – Stoklasa, Nahodil, Březina. Trenér: Hynek.
SC Bern: Gigon – Josi, Gerber, Jobin, Hänni, Collenberg, Kinrade, Kreis – Neuenschwander, Plüss, Rüthemann – Berger, Bertschy, Gardner – Déruns, Scherwey, Rubin – Danielsson, Andersons, Vermin. Trenér: Törmänen.