Hned v první třetině měli hosté více šancí, ale prosadili se až v 18. minutě, kdy Pavol Skalický zblízka propasíroval puk za Kacetla. Na straně Dynama mohl skórovat Petr Sýkora, ale Růžička proti jeho kličce zasáhl.

Nejlepší pardubická akce zápasu následovala ve 24. minutě. Puk si předali tři útočníci Dynama, Sýkora ho přenechal Oscaru Eklundovi, který zakončil do odkryté branky. Kombinace večera!

Jenže to bylo z pohledu domácích málo, často se museli bránit v oslabení. I tak ujel švédský obránce Porseland, ale mířil vedle.

Těsně po vypršení jednoho z trestů zakončil mezi kruhy volný Sabahudin Kovačevič, v závěru navíc ještě zvýšil Radim Zohorna. Naději Dynamu vrátil po přihrávce Ihnačáka od zadního mantinelu Petr Sýkora.

Za Boleslav ovšem odpověděl David Šťastný, do prázdné branky se ještě trefil Jakub Klepiš.

Pardubice – Mladá Boleslav 2:5
Fakta - branky a nahrávky: 24. Eklund (P. Sýkora, Marosz), 43. P. Sýkora (Ihnačák, Marosz) – 18. Skalický, 30. Kovačevič (Šťastný, Pláněk), 40. R. Zohorna (Němeček, Vondrka), 54. Šťastný (Pabiška, Žejdl), 59. Klepiš. Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Bryška, Frodl. Vyloučení: 6:1. Bez využití. Diváci: 5588. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:2.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Porseland, Eklund, Schaus, Mikuš, Holland, Cardwell, Zdráhal – Horký, Mandát, Machala – Hovorka, Bubela, Rolinek – P. Sýkora, Ihnačák, Marosz – Koffer, Poulíček, Dušek.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Pláněk, Bernad, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa, Němeček – Vondrka, Klepiš, Skalický – Šťatsný, Žejdl, Pabiška – Látal, P. Musil, R. Zohorna – P. Kousal, Knotek, Flynn.

Ohlasy trenérů:
Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): Přijel tým, který dobře bruslí, což se projevilo zejména v první třetině, kdy měli hosté navíc, my jsme zaostávali. Když jsme ve druhé třetině neudělali fauly, tak přišly technické chyby jako vyhození puku a špatné střídání, pak jsme se dostávali pod tlak. Přesilovky soupeře jsme sice ubránili, ale na konci jednoho oslabení přimrzl náš hráč na střídačce, takže jsme chvíli hráli ve třech a inkasovali. Jsem zklamaný, že jsme se z nedělního zápasu neoklepali a nepodali lepší výkon. Je to zase námět na další zamyšlení, jak pokračovat.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že Pardubice hrály v poslední době dobře, porazily Spartu a remizovaly s Brnem, to není náhoda. Zápas byl poznamenaný obrovskou únavou všech hráčů, což bylo na ledě znát, úroveň nebyla až taková. Jsme hrozně rádi, že jsme získali tři body.