„I tak je každá hokejové sezona pro trenéra náporem na nervy. Jste hodnoceni podle výsledků, ale tu práci mám rád, tak to zkrátka funguje,“ říká pardubický trenér Miloš Holaň. Jaký program má nyní po sezoně? „Je trochu jiný než loni. Po baráži jsem byl fakt vyšťavený a měl ještě naplánovanou cestu do Ameriky. Letos jsem nic podobného nechystal,“ uvedl.

Práce má stále dost, jednání o stavu kádru pro příští sezonu pokračují. „Po ukončení sezony mapujeme trh, kdo by tu mohl hrát, obvoláváme agenty a bavíme se o hráčích. O ose týmu, která by měla zůstat. To jsou pracovní záležitosti. Už máme taky hotový plán pro letní přípravu i tréninky na ledě, což budeme ještě dolaďovat,“ prozrazuje šestačtyřicetiletý trenér.

V květnu si nenechá ujít ani světový šampionát, který hostí Dánsko. „Chci se jet osobně podívat na mistrovství světa na nějaké zápasy a taky na světový seminář, co tam bude. To mě hodně zajímá, objeví se tam výborní trenéři z NHL. I jeden můj bývalý spoluhráč z Anaheimu Bob Corkum, který trénuje v New York Islanders. Na něj se těším, až se setkáme. Budou to příjemné záležitosti kolem hokeje,“ má jasno Holaň. A dovolená? I na tu dojde, pravděpodobně až někdy během léta.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK.
Cizinci v týmu Dynama? Tah se vyplatil