PAVEL RYŠAVÝ

Závěrečné domácí vystoupení Pardubic v European Trophy nudilo. Loňský účastník finálového turnaje šetřil opory a prohrál se švýcarským Bernem 1:2.

Tisícovka fanoušků si musela připadat, že sleduje nějaký srpnový přátelák. Zápasu chybělo tempo. Bylo znát, že oba celky už přišly o šanci se rvát o postup.

„Naší prioritou je extraliga, využili jsme utkání European Trophy, abychom vyzkoušeli hráče širšího kádru, " vysvětloval asistent Ladislav Lubina, proč dostali volno všichni hráči z NHL, útočníci Brendl se Starým i obránci Ďaloga a Vašíček.

Po Bartekově trefě ze 4. minuty sice Východočeši vedli, jenže Bern stav na konci druhé třetiny otočil. Během 14 vteřin dal dva góly.
„Posadili jsme je našimi chybami na koně. Ze tří přečíslení nám dali dva góly," poznamenal v rozhovoru pro klubový web Martin Bartek.
„Stále nám nefunguje systém ve středním pásmu. Stává se nám to v lize, projevilo se to i nyní, kdy nám středem utekli dva hráči. Bylo to dva na jednoho, sám jeli na bránu a to se vymstilo," zlobil se jediný pardubický střelec.

V poslední dvacetiminutovce si sice jeho  tým vytvořil před brankou švýcarského gólmana Oliviera Gigona několik závarů, ale puk za brankovou čáru neprocpal. „Tlačili jsme se do plných. Puk se tam několikrát odrážel kolem branky, jenže nám chyběl větší důraz i trochu štěstí," komentoval nevydařený závěrečný nápor Bartek.

„V pátek ve Zlíně už budeme chtít nastoupit v nejsilnější možné sestavě," dodal Lubina.
Otázkou je, zda to bude i s hráči z NHL Jakubem Kindlem, Alešem Hemský a Davidem Krejčím. Všichni borci ze zámoří, co působí v Evropě, totiž dostali od hráčské asociace NHLPA doporučení, aby až do 23. října k zápasům nenastupovali. „My si moc vážíme toho, že nám kluci přišli pomoci, vyšli nám maximálně vstříc. Ať se rozhodnou jakkoliv, budeme to respektovat," prohlásil pardubický sportovní manažer Petr Hemský.