Litvínov – Pardubice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)Fakta – branky a nahrávky: 7. Pavelka (Lukeš, Hübl), 13. Pavlík (Hanzl, Pavelka), 30. Lukeš (Hübl, Jánský), 54. Jánský. Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 6 011 (vyprodáno). Stav série: 1:0.
HC Verva Litvínov: Francouz – Gula, Kubát, Baránek, F. Pavlík, Štindl, Z. Sklenička, Kokeš, T. Pavelka – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Majdan, Piroš, Trávníček – Písařík, Šrámek, Jurčík.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka – Zdráhal, Čáslava, Benák, Čutta, Kolafa, Ščotka, Havlík – P. Sýkora, T. Zohorna, Venkrbec – Radil, Nahodil, Starý – Tybor, Marcinko, Gašparovič – Poulíček, Moučka, M. Špaček.

Reklama na dokonalost! Přesně proto skončil Litvínov po základní části hokejové extraligy na druhém místě, jeho hře nechybí nic, ale naprosto nic. Víc chyb najdete snad i na královně krásy…

Pardubice v prvním zápase čtvrtfinálové série přejel 4:0.

Dopředu exploze rychlosti a gejzír jednoduchých řešení, dozadu super disciplína a když něco přeci jen proklouzne, vzadu stojí jistý Pavel Francouz. Takhle vypadá dnešní Litvínova! Verva si podala Východočechy ve velkém stylu.

V posledním zápase základní části nenechala „pojišťováky" ani čichnout a teď si dala repete. Na hřišti vládla.

Že Pardubice budou po předkole rozjetější a v laufu? Ani zdání. Litvínov hned od první minuty vletěl do útočné třetiny a zavřel soupeře v jeho obranné třetině.

Hosté se k první střele dostali až po šesti a půl minutách bruslení za žlutými raketami. Nechytali se ani moc v přesilovkách, v závěru své první početní výhody dokonce inkasovali, bek Pavelka pláchl, vypálil na přední tyč a Vejmelka kapituloval poprvé.

Litvínovské střelecké pokusy rychle naskakovaly a s nimi i góly. Další dva padly v přesilovkách. Pavlíkovu střelu tečoval ve 13. minutě smolně Zohorna, přesně v polovině zápasu zase dotáhl kombinaci první formace František Lukeš, Vejmelka se k němu přesunoval rychle, ale stejně neměl nárok.

Stařičký zimní stadion si užíval obří euforii. Na Vejmelku mířilo 48 střel. Poslední puk za jeho záda zapadl, když si do branky srazil Jánského střelu jeden z vracejících se pardubických hráčů.