Pere se s tím, jak nahradit legendárního Martina Straku. Zatím se hokejové Plzni příliš nedaří a dnes od 18 hodin se bude bít o úspěch v Pardubicích.

„Všechno se točilo kolem Martina, ale mužstvo jeho přínos vynahrazuje bojovností," říká pardubický kouč Zdeněk Venera. Ten se mohl na včerejším tréninku usmívat, jeho celek napravil domácí ztrátu se Spartou, v neděli v Karlových Varech se víc tlačil do střelby, vyhrál 4:2 a stále se drží na špici tabulky.

To Plzeň dostala v neděli facku, Olomouc na jejím ledě vyhrála 5:2.

„Šlo o nejhorší náš zápas v sezoně," ulevil si útočník Ondřej Kratěna. „Pochválit mohu akorát tak diváky," přidal se i kouč Milan Razým.
Indiáni se na cestu do Pardubic v moc velké pohodě nechystali.

Zdeňka Veneru kromě úspěchu na západě Čech potěšil i fakt, že konečně nepřibyl žádný další marod. Navíc se pomalu uzdravuje bek Aleš Píša: „Už se blíží jeho návrat. Kdyby se hrálo play off, tak jde do akce hned. Ale momentálně máme beků relativně dost, chytli se mladíci, takže Aleš má čas na doléčení."

Plzeň a posily

Plzeň před sezonou tým výrazně překopala, 15 hráčů odešlo, 10 přišlo 
a v sezoně tým doplnil ještě Tomáš Divíšek. Jak si největší jména vedou?

ZÁŘÍ
Branislav Kubka – šestadvacetiletý slovenský bek si extraligu vyzkoušel už vloni v Karlových Varech. V Plzni se mu daří, je hodně produktivní.
Jozef Balej – hokejový cestovatel se do Plzně po roce vrátil, v 10 zápasech posbíral šest bodů. Na plzeňské poměry super číslo.
Tomáš Divíšek – nepochopíte, že o něj nebyl v létě zájem. V prvních dvou zápasech za Plzeň byl jejím nejlepším hráčem. Má stále skvělé nápady.

PRŮMĚR
Nick Johnson – vrátil se z Bundesligy a rozhodně nejde o propadák, kdo si ale vzpomene na předloňské play off, tak ví, že pořád je to slabý odvárek.
Lukáš Pulpán – šikovný bek po dlouhých letech zavítal domů. Nezmatkuje, s pukem je hodně šikovný, byť nemá tak slavné jméno.
Dominik Kubalík – dobře, že se vrátil z Ameriky. Šikula a velký dravec, který by v extralize mohl jednou patřit k nejlepším útočníkům.

NIC MOC
Petr Kadlec – čeká se od něj, že by měl být velitelem přesilovky, ale nedaří se. Posbíral jen dvě asistence, to je škaredě málo.
Matěj Beran – narostlý chasník v zámořské juniorce ukazoval, že umí být skvělým střelcem, ale Evropa mu zatím moc nesedí, ještě nedal gól.
Dominik Simon – zatím průšvih, je mu sice teprve 20, ale na to, jaký má potenciál a kolik dostává času na ledě, by měl týmu přispět mnohem víc než
jenom dvěma asistencemi v deseti zápasech.