HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 16. Říčka (Hyka, Vála), 60. A. Musil (Kaut). Rozhodčí: D. Pražák, L. Květoň – V. Lederer, M. Zíka. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 5 325. HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Dolejš) – Mikuš, Raskob, Prčík, Gewiese, L. Kovář, Zeleňák – Bukarts, Chlán, Mueller (A) – Kalus, Krieger, Lakatoš (C) – Fridrich, Šoustal, Razgals – Krejsa, Dej (A), Lednický. HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář – Říčka, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček – Paulovič.

Dynamo začalo ve Vítkovicích aktivněji, ale do větší šance se ne a ne dostat. Nic na tom nezměnila ani brzká přesilová hra. Pardubice si vypracovaly větší příležitost až v 16. minutě a tu dokázaly také využít. Hyka zavezl puk do útočného pásma a vyslal Roberta Říčku, který se z levého kruhu nemýlil. Svěřenci trenéra Varaďi i nadále drželi kotouč spíše na svých hokejkách, ale skóre se v úvodní třetině již neměnilo.

Vítkovice v úvodu druhé části zabraly a přidaly na aktivitě, ale Milan Klouček v pohodě kryl pokusy domácích hokejistů. Naopak hosté trpělivě bránili a čekali na správnou příležitost pro vstřelení druhé branky. Ta přišla po nahození od jednoho z pardubických obránců do předbrankového prostoru. Tam si nejlépe počínal Adam Musil, který doklepl puk za záda domácího strážce svatyně. Rozhodčí však po shlédnutí videa branku odvolali, jelikož David Cienciala se provinil proti pravidlům, když bránil Klimešovi ve hře. Adam Musil si tak zatím nepřipsal svoji premiérovou trefu v letošní sezoně. Dynamo se oživené "vstřelenou" brankou tlačilo za navýšením svého vedení. Blízko k tomu byl Vondráček či Košťále, ale Klimeš nepustil puk za svá záda. Necelé dvě minuty před koncem druhého dějství už opět zvedali pardubičtí hokejisté ruce nad hlavy, ale video zjistilo, že kotouč nepřešel brankovou čáru. Více se již ve druhém dějství nestalo a do kabin se tak odcházelo stále za stavu 1:0 pro Pardubice.

Dynamo ve třetí třetině mělo možnost vstřelit potvrzující branku ze dvou přesilových her, ale vítkovický gólman Klimeš nadále držel naděje svého klubu na zisk bodů. To samé se dá však říct o jeho protějšku, tedy Milanu Kloučkovi, který sedm minut před koncem předvedl možná klíčový zákrok večera. Tváří v tvář na něj jeli Lakatoš s Kriegerem. Druhý jmenovaný, ale právě selhal na gólmanovi Dynama. Vítkovice v závěru dostaly možnost ještě přesilové hry, ale pardubičtí hokejisté nadále dokonale bránili a sami přidali v závěru potvrzující trefu. Tu vstřelil Adam Musil, který se tak mohl radovat z první letošní trefy.