Blíží se konec první čtvrtiny základní části a pardubičtí hokejisté potřebují nutně bodovat. Ve 12. kole Tipsport extraligy hostí v pátek na domácím ledě Plzeň. 
V případě výhry by se Pardubičtí dostali na dvanáctou pozici právě před Západočechy.

Velkou otázkou je, v jaké sestavě se o to Pardubice pokusí. Jisté je, že poprvé bude k dispozici útočník Hynek Zohorna, jenž přišel na měsíční hostování z Brna.

„Na tréninku vypadá dobře, ale stěžejní bude samozřejmě utkání. Rozhodně ho bereme jako posilu, bude určitě v prvních třech pětkách," prozradil generální manažer a trenér Pavel Rohlík.

V úterním duelu Dynamo postrádalo Petra Sýkoru a Tylera Redenbacha. Prvně jmenovaný již včera trénoval. „Věříme, že bude připraven, ale rozhodne se těsně před zápasem. 
Redenbach nebyl na ledě, 
o něm rozhodne v pátek lékař," uvedl Pavel Rohlík.

Chybět budou určitě mladíci Martin Kaut s Filipem Zadinou, kteří jsou na reprezentační akci s výběrem do 18 let. Stejně jako v minulém utkání pak začne v brance Jakub Štěpánek.

Celý trenérský štáb chystá plán, jak vyzrát na Plzeň. „Snažíme se na různá mužstva připravit trochu jinak. Zatím nejsme v pozici, že bychom mohli hrát naši hru a všechny přehrávat. Proto se snažíme spíše šít taktiku na soupeře," řekl Rohlík.

Hlavně dát góly, úkol je jasně daný. Zakončení pilovali hráči v tréninku.

„Děláme cvičení dva na jednoho, nutíme se do zakončení a do odražených kotoučů. Pak je to podle mě i otázka psychiky. Marodil Petr Sýkora, ale věřím, že máme další kvalitní útočníky, kteří se střelecky probudí. Produktivní by měly být tři útoky, což se v posledních zápasech nedařilo. To byl hlavní důvod toho, proč jsme v nich prohráli," popisoval Pavel Rohlík.

Duel s Plzní, kterou 
v týdnu posílil brankář s pardubickou minulostí Alexandr Hylák, začíná v pátek 
v Tipsport areně netradičně již v 17.20 (ČT Sport).

V Dynamu končí útočník Rapáč
Pardubice - Po příchodu Zohorny ohlásilo Dynamo i konec útočníka Branislava Rapáče. S ním se klub vzájemně dohodl na ukončení spolupráce.
„Povahou velice slušný kluk, loni nám určitě pomohl, ale nebyl produktivní a nedostal se do tří pětek. Jeho přínos pro tým ve čtvrté formaci za nějakou mzdu nebyl odpovídající. Zkoušel jsem ho trejdovat v rámci extraligy, zatím o něj nebyl zájem, tak jsme se dohodli s agentem na ukončení jeho působení u nás," řekl generální manažer Pavel Rohlík s tím, že klub ještě hledá jednoho produktivního a důrazného útočníka.