Už nejde nikam couvnout.

Čtvrtfinálovou bitvu mezi Pardubicemi a Vítkovicemi rozsekne specifický sedmý zápas.
Než dnes večer vyrazíte na pardubický zimák, radši si nahlaste na středu dovolenou. Možná nestihnete přijít do práce.
Specialitou českého play off je, že poslední možný zápas série se musí rozhodnout během hry. Klidně až ráno…

„Když to zlehčím, tak naší výhodou je, že nemůže dojít na penalty,“ pousmál se pardubický trenér Pavel Hynek.
Jeho celek se při nájezdech trápil v základní části a při speciální dovednostní disciplíně dvakrát vyhořel i ve čtvrtfinále.

Pardubičtí si „královský“ sedmý zápas do této chvíle zahráli šestkrát. Ke klíčovému duelu pokaždé nastoupili doma, jenže v něm dokázali uspět jenom dvakrát.
„Domácí mužstvo je v tu chvíli pod větším tlakem, mohla by to být naše výhoda,“ myslí si vítkovický brankář Roman Málek, který se vrátil se zraněnými třísly v neděli do série. Přispěl k likvidaci východočeského snu o pohodovém postupu do semifinále. Pardubice v Ostravě padly 1:6.

A kouč Hynek může mít navíc vážný problém. V průběhu utkání odstoupil kapitán Petr Koukal. „Komentovat to nebudeme, ale věřím, že v úterý bude k dispozici,“ utrousil jen trenér.
Včerejšího tréninku se ale klíčový útočník neúčastnil.

S mimořádnou atmosférou sedmého klání má současný kouč „pojišťováků“ velké zkušenosti.
Naposledy si Pardubice „užily“ magii sedmého zápasu před třemi lety proti Plzni.

Natřískanou arénu rozesmutnil v 87. minutě Adamský. Jenže Pavel Hynek se radoval. Proč? Stál na lavičce Plzně…
„Stejně bych to ale už zažít nechtěl. Rozhodovalo se až ve druhém prodloužení, byl to nejdelší zápas v historii českého play off. Musíme se s tím jako tým porvat, věřím, že nás nervozita nebude svazovat,“ přeje si Hynek.

Led se bude tavit, mantinely dunět a emoce hořet.
„Osobních invektiv je za tu dobu nasbíraných už spousta. Teď už se otevírá kudla v kapse, když vidíte nějaké hráče Pardubic,“ komentoval čím dál tím vyhrocenější souboje ostravský Viktor Ujčík.

Znovu po sobě budou štěkat pardubický mistr provokace Daniel Rákos s Jiřím Burgerem. Atmosféra sedmého zápasu bude vyšponovaná na maximum. „Hlavně musíme zvládnout emoce, abychom byli správně nažhavení, přemotivovaní,“ upozorňuje Hynek.

Pomohlo by mu, kdyby zapnula Kousalova formace, která spíš než góly sbírá záporné body v hodnocení plus, minus. „Zatím to není ono. Musí přidat,“  pravil pardubický kouč.

Rozhodující bitvy: dvě výhry, čtyři prohry

Čtvrtfinále 2000/2001
HC IPB Pojišťovna Pardubice – HC Vítkovice 3:4 (1:2, 1:1, 1:1). Branky: Jančařík, S. Procházka, Kudrna – Pavelek, Moravec, Kaděra, M. Procházka.

Finále 2002/2003
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Slavia Praha 0:1 (0:0, 0:1, 0:1). Branka: Sup.

Čtvrtfinále 2003/2004
HC Moeller Pardubice – HC Lasselsberger Plzeň 1:5 (0:2, 1:2, 0:1). Branky: Kudrna – Andrašovský 2, J. Straka, Mi. Straka, Vostřák.

Čtvrtfinále 2004/2005
HC Moeller Pardubice – HC Rabat Kladno 3:1 (2:1, 0:0, 1:0). Branky: Hejduk 2, Hemský – Gardoň.

Čtvrtfinále, 2006/2007
HC Moeller Pardubice – HC Znojemští Orli 5:0 (2:0, 2:0, 1:0). Branky: P. Sýkora 3, Havíř, Koukal.

Čtvrtfinále 2008/2009
HC Moeller Pardubice – HC Lasselsberger Plzeň 3:4 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1). Branky: Pivko 2, Kolář I – Vostřák 2, Straka, Adamský (v čase 86:07).