Hokejisté Pardubic nestačili v boji o finále na švýcarský celek Fribour-Gottéron a podlehli mu vysoko 2:6. Moeller měl zlý vstup do utkání, když v 18. minutě prohrával již 0:3. Vzkříšení přinesly dvě branky Petra Sýkory, ale obrat se nekonal. Sýkorův tým se dnes v utkání o 3. místa utká se Servettem Ženeva (17.00). O prvenství na Hockeyades se poperou Magnitogorsk s Fribourgem.

HC Fribourg-Gottéron – HC Moeller Pardubice 6:2

Fakta – branky a asistence: 5. Leblanc (Knoepfli), 14. Casutt, 18. Leblanc (Casutt, Jeannin), 28. Heins (Leuneberger), 44. Knoepfli (Mowers, Aubin), 51. Mowers (Knoepfli) – 19. Sýkora, 24. Sýkora (Cetkovský). Rozhodčí: Eichmann – Dumoulin, Huguet (všichni Švýc.). Vyloučení: 9:8, navíc Wirz 10 minut osobní trest – Klejna (Pardubice) 5 minut a do osobní trest konce utkání, Rákos a Havíř 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1378.

Jan Votruba (HC Moeller Pardubice: „Utkání jsme odehráli špatně, soupeř byl lepší v přebrankovém prostoru, to rozhodlo. Byl důrazný, nekompromisní, jen těžko jsme se prosazovali. Měli jsme jen střely z dálky, které si pohlídali. Byli efektivní v koncovce.“

Dnešní program Hockeyades: o 5. místo: Lausanne – Ambri-Piotta (14), o 3. místo: Pardubice – Ženeva (17), finále: Magnitogorsk – Fribourg-Gottéron (20).