Už 20. listopadu, kdy se upeklo jeho hostování, přesun z hradeckého Mountifieldu do pardubického Dynama, pronesl brankář Ondřej Kacetl: „Vím, je to pikantní přestup." Trefil to. Náboj tohoto hokejového obchodu by pak ještě mohl zvýšit, pokud by nastoupil v dresu Pardubic do derby.

To další, celkově třetí v sezoně, se hraje ve čtvrtek 22. prosince v Hradci.

„Bylo by zajímavé zkusit si ho z druhé strany," usmál se Kacetl. „Sám jsem zvědavý, ale asi to nedopadne," doplnil.

Nyní, po necelém měsíci je jasné, že o něj má Dynamo nadále zájem. Důvody jsou pochopitelné. Prvním je fakt, že Američan Brandon Maxwell byl vyřazen z týmu a trénuje s juniorkou. „Má povolení hledat si nové angažmá," řekl mluvčí klubu Jan Hrabal.

Druhým faktorem je pak Kacetlova výkonnost. Mužstvo se s ním v zádech zvedlo a celkem reálně může myslet na boj o postup do desítky zaručující účastv předkole play off. Brankář k tomu přispěl jedním čistým kontem, třemi výhrami v šesti duelech a skvělou úspěšností zákroků 92,99 procenta.

„Přišel jsem, abych Pardubicím pomohl, ale nebudu to brát jen na sebe. Kluci makají, hrajeme jako tým. Nějaké body jsme uhráli, ale v tabulce je pořád nějaký rozdíl," řekl. Nyní třinácté Dynamo ztrácí na desátou Olomouc šest bodů, navíc odehrálo o zápas více.

A jak se na jeho další působení dívají v Hradci? V jeho týmu přece září Patrik Rybár. „Zatím si vyhodnocujeme možnosti. Nyní je jasné, že se Ondra 21. prosince vrátí," řekl generální manažer Aleš Kmoníček.
Na jak dlouho?

Poslouchal, jak mu vrtají do kosti. Beran ale už dává gólyV létě se ošklivě zranil, o bránu si zlomil obě kosti v předloktí. Teď je zpět, pardubický útočník Matěj Beran se trefil hned ve druhém zápase za Dynamo. V neděli přispěl k výhře v Olomouci.
Přitom je jeho tělo plné kovu. „Mám jich v ruce dvanáct," přiblížil útočník v rozhovoru pro klubový web.
„Je to vysoký počet, ale já je nevnímám. Operaci jsem neprodělal v úplné narkóze, takže jsem slyšel vrtačku ve své ruce, nebylo to příjemné. Naštěstí se to dalo vydržet," popsal.
Do extraligy naskočil po pětizápasovém testu ve druhé nejvyšší soutěži. V ní se představil v dresu Lvů z Ústí nad Labem.
„První dva zápasy ve WSM lize jsem měl trochu v hlavě, ale musel jsem se od toho oprostit, protože jinak nemůžete hrát naplno. Hodil jsem to za hlavu, teď hraji, jako kdyby se mi nic nestalo," řekl. V Olomouci to potvrdil.