Pro jednadvacetiletého Matěje Blümela se jedná o několikátou pozvánku do reprezentace. Naposledy odjel s výběrem, ještě trenéra Pešana, na olympijský turnaj. Na led se ale nedostal, a tak doufá, že se pod finským lodivodem prosadí.

"Bohužel nám sezona skončila dříve, než jsme chtěli. Ale zájem trenérů mě potěšil. Jsem plný očekávání a těším se na nový realizační tým reprezentace. Uvidíme, jak to bude vypadat. Nečekám úplně velké změny, těším se na to. Bavil jsem se o něm s pár kluky, kteří ho zažili při působení ve Lvu Praha, jinak osobně pana Jalonena vůbec neznám," řekl po nominaci Blümel.

Dvacetišestiletý Cienciala dostal svoji první pozvánku do seniorské reprezentace. Třinecký rodák zatím reprezentoval jen v mládežnických kategoriích. V letošní sezoně byl tento pardubický snajpr nejproduktivnějším hráčem svého týmu.

"Pro mě to nekončí. Včera mi psal manažer reprezentace, jestli jsem zdravotně v pořádku. Víc informací jsem zatím nedostal, takže budu dále trénovat. Doufám, že přidám první start. Uvidíme, jak dlouho tam budu a o kolik se mi protáhne sezona," nechal se k nominaci slyšet David Cienciala.