Jenom díky skvělému Maxwellovi v bráně nenakoupily výprask, ale ze hřiště nejlepšího týmu soutěže odjely s porážkou 1:2. „Chyběli nám čtyři útočníci ze základní sestavy a Liberec byl lepší ve všech směrech. Sice jsme se dostali gólem v závěru do hry, ale žádné body bychom si tam ani nezasloužili," uznal trenér Richard Král.

Důkaz dominance? Liberec na branku Dynama vyslal 62 střel! „Ten jejich gólman byl vážně výborný," smekl liberecký útočník Michal Birner.

„Velký počet střel vyplýval z toho, že nám jejich obránci nechávali docela dost prostoru," vysvětloval Jakub Valský, muž, co dostal Liberec do vedení.
Sebevědomí, síla na puku, pohyb, důraz. V tom všem byli Bílí Tygři vepředu.

Hosté útočili většinou tak, že jeden hráč zkusil projet do pásma, zavřela se před ním cesta, puk nahodil a dojíždějící parťák ho nevybojoval.

Liberec? Hrnul se vpřed klidně ve čtyřech, dobře napadal, v útočné třetině rychle dával puky z hokejky. „Celou dobu nás přehrávali. My vůbec nebruslili, báli se hrát s pukem. Tohle nebyl vůbec podařený zápas," utrousil pardubický útočník Patrik Poulíček.
Oblast, ve které Liberec zářil nejvíc? „Byl lepší ve všem. V útočném pásmu si to skvěle dali, i dokázali puk podržet," dodal mladý útočník.

Znovu platilo, že jeho trio s Tomáškem a Voženílkem bylo z pardubické sestavy nejaktivnější. Mladá trojka dala gól, vystřelila na branku pětkrát. Zbytek útočníků Dynama dokázal vyplodit už jen tři rány. „Dnešní zápas nám ale tolik nevyšel. Inkasovali jsme první gól, to se stát nemělo," mrzel Poulíčka rychlý zásah Valského ze 3. minuty.

„Teď je potřeba odevzdat stoprocentní výkon s Litvínovem. Proti němu body potřebujeme, s takovými týmy si nemůžeme dovolit prohrávat," dívá se už na úterní duel proti předposlednímu týmu tabulky.