ROLINEK JE PO OPERACI
Potíže kapitána Tomáše Rolinka s kolenem byly natolik vážné, že musel nakonec absolvovat operaci. Pardubicím bude scházet minimálně měsíc. „S panem doktorem Holibkou, který Tomáše operoval, jsem v pátek večer hovořil, dobu rekonvalescence odhadl na čtyři až šest týdnů. Tak dlouhá ztráta našeho kapitána je pro nás velmi vážná, intenzivně ji řešíme," prohlásil sportovní manažer Dušan Salfický.

Dobrá zpráva? Zápas v Pardubicích bavil jako dlouho ne. Konečně se i za přispění domácí party hrál hokej, co stál za to. A teď mínus: Co se týká zápisu do tabulky, je to Dynamu na nic a jen dva body ho dělí od posledního místa.

Na začátku působili Východočeši zoufale a odevzdaně. Domácí nechali Spartu, ať si s nimi dělá, co chce. Že hosté vedli za 25 minut 3:0? Nešlo o žádné překvapení. Využili dvě přesilovky a navíc se na pohodový náskok ani moc nenadřeli.

Pak se ale stala hodně nečekaná věc. Nejlepší pardubický hráč David Tomášek snížil a v tu chvíli domácí trenér Richard Král vystřídal brankáře Brandona Maxwella. Byl to šok! Nechytal špatně, navíc si připsal asistenci na Tomáškův gól… Však také na lavičce nechápavě rozhazoval rukama. Směrem k trenérům vysílal hodně načílené pohledy. Kdyby uměl očima metat blesky, udělá to.

Jenže! S posilou z Chomutova Miroslavem Kopřivou za zády se tým zázračně zvedl. Otočil skóre až na 4:3, čtvrtý gól měl na svědomí Tomášek, který hrál první zápas od zranění na juniorském MS.

Z domácího pohledu to ale jednu podstatnou vadu mělo, pardubická pohádka se nekonala. Dvakrát hryzla první sparťanská formace, ve 40. minutě sólo proměnil Buchtele, potom našel Přibyla a rudá parta vedla 5:4. Srovnat ještě sice mohl Sýkora, ale minul. Při power play pak peč

Pardubice – Sparta 4:6 (0:2, 4:2, 0:2)Fakta – branky a nahrávky: 27. Tomášek (Poulíček, Maxwell), 35. Nahodil (Kaut, Orsava), 36. Marcinko (Sýkora, Čáslava), 40. Tomášek (Rapáč, Poulíček) – 7. Čajkovský (Mikuš, Hamilton), 17. Přibyl (Polášek, Netík), 25. Hamilton (Sabolič), 40. Buchtele, 49. Přibyl (Buchtele, Netík), 59. Čajkovský (Klimek, Hamilton)
Rozhodčí: Šindler, Hrubý – Ondráček, Skopal.
Vyloučení: 4:8, navíc Nahodil 10 minut OT.
Využití: 1:2.
Diváci: 8 135.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell (27. Kopřiva) – Nedbal, Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Ščotka, Havlík, Bokroš, Šeda – Orsava, Nahodil, Kaut – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Rapáč, Cetkovský, Moučka.
HC Sparta Praha: Pöpperle (41. Lukáš) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Netík, Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Hlinka, Kumstát – Procházka, Dragoun, Kudrna.etil skóre Čajkovský.