„Kluci blokovali střely, hráli dobře dozadu a moc mi pomohli. Možná měli v hlavách, že jsem mladý, o to více mi pomáhali. Já jim za to děkuji,“ vykládal Klouček novinářům po vítězném utkání.

Do šesti extraligových zápasů naskočil na různé časové úseky již v minulé sezoně, teď byl povolán zpět z prvoligových Litoměřic. „V sobotu jsem chytal v první lize proti Karlovým Varům. Pak mi zavolal pan Salfický a oznámil mi, že se mám v pondělí hlásit na tréninku,“ prozradil.

V předchozích sedmi zápasech Pardubičtí inkasovali vždy alespoň čtyři góly. S novým brankářem se defenzivní hra zlepšila. „Klouček předvedl výborný výkon, hodně nám pomohl a také to tým vyburcovalo. Před brankou pracoval s mnohem větší intenzitou než v minulých zápasech,“ vyzdvihl Pavel Marek, sportovní manažer a asistent trenéra.

Dynamo získalo třetí výhru v sezoně, nyní následují dva důležité zápasy. V pátek doma s Olomoucí a v neděli v Litvínově. Opět s Kloučkem v brance? „Budu rád, když budu chytat. Ať už tady, nebo v Litoměřicích. Hlavně, aby se Pardubicím dařilo. Na Spartě jsme předvedli parádní výkon, teď to ještě potvrdit doma,“ přeje si mladý brankář.