Tradiční Diskuzní kotel, který se konal ve vestibulu pardubické ČEZ Areny, odtajnil i některé zajímavosti. Zhruba pět desítek hokejových fanoušků se z úst generálního manažera HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřeje Šebka, sportovního manažera Petra Hemského či trenéra Mojmíra Trličíka dozvědělo, s kým jsou spokojeni, kdo naopak jejich představy zklamal či kdo by se mohl v týmu v dohledné době objevit, jako nová posila.

Tou zřejmě nejzásadnější informací bylo, že Pardubice navázaly kontakt s brankářem Jánem Lašákem! Ten poté, co s ním byla v minulých dnech ukončena smlouva v Chabarovsku, přiletěl ve čtvrtek do České republiky. „Janko Lašák je stále hráčem Pardubic. Momentálně jedná se dvěma jinými ruskými kluby. Pokud se s nimi nedomluví, máme o něj zájem a budeme ho kontaktovat," uvedl Petr Hemský. Poté však připustil, že klub již s Lašákem jedná.

V případě jeho angažování by však vznikl přetlak tří kvalitních gólmanů. Tím, kdo by měl jít z kola ven, by s největší pravděpodobností byl Martin Růžička. „Uznávám, že forma Růžičky není optimální. Je to ovšem hodně o sebevědomí. Pochopitelně, že jsme chtěli, aby Růža co nejvíce chytal. Kdybychom měli farmu v 1. lize, jako tomu bylo v případě Chrudimi, nebyl by problém a chytal by tam. Takhle  ovšem problém je. Obvolal jsem  asi osm klubů, ale nikde o něj zájem není. Není to ale o tom, že by ho nikdo nechtěl. Spíš to kluby berou tak, že nemají potřebu měnit svého „zaběhnutého" brankáře. Momentálně tedy nemáme Růžičku kam dát," vysvětlil Hemský.

Trličík byl jedinou možnou náhradou

Otázky manažerům na tělo však padaly i ohledně příchodu nového trenéra. „Proč po vítězném utkání? A proč Trličík?," pršely dotazy. „Potřebovali jsme dát mužstvu nový impulz. Byla to reakce nejen na výsledky, ale i na výkony," zopakoval Petr Hemský oficiální důvod a dodal, že Pardubice se přiklonily k variantě Mojmíra Trličíka i proto, že za poslední tři roky ve funkci trenéra „udělal" jedno finále a dvě semifinále. Na jasnou a dvakrát zopakovanou otázku, kdo by nahradil trenéra Hynka, kdyby nebyl Trličík volný, Hemský řekl, že nikdo. „Kdyby nebyl volný pan Trličík, pokračoval by zde Pavel Hynek."

Někteří fanoušci nejen v Diskuzním kotli, ale i na různých internetových fórech dali najevo, že s novou funkcí, kterou obsadil v klubu právě Petr Hemský, nejsou nijak nadšeni. Naopak generální manažer za ním pevně stojí. „Jsem s ním naprosto spokojen!," uvedl Ondřej Šebek. Sportovní manažer Hemský se pak snažil vysvětlit, co jeho funkce obnáší. „Jsem zodpovědný za A tým. Jednou jsem již dokonce během utkání sešel do kabiny a řekl si své. Moje práce nespočívá jen v tom, že bych přivedl do týmu dva hráče a pak si šel lehnout na kanape. My musíme neustále přemýšlet i do budoucna. Chci mít v týmu hráče, kteří pochází z Pardubic či jsou s nimi nějak spjati. Proto bychom se nebránili příchodu hráčů typu Čáslava, Linhart, Rolinek či třeba Petr Sýkora," odtajnil Hemský své záměry.

Vrátí se domů dobří holubi?

Fandy pak pochopitelně zajímal i případný další hokejový osud jejich někdejšího oblíbence Daniela Rákose, který po loňské sezoně přestoupil do Třince.
Populární „Bambus" se totiž herně na severu Moravy očividně trápí. Hraje třetí či čtvrtou pětku a během jedenadvaceti odehraných zápasů dal pouhý jeden gól a získal čtyři body. „Rákos se koncem minulé sezony nedomluvil s tehdejším generálním manažerem na penězích. Z toho důvodu odešel. Brali bychom ho. Ovšem v Třinci má smlouvu na tři roky a bylo by těžké ho získat. Pokusíme se to vyřešit například nějakým trejdem," dal fanouškům naději na návrat „Bambuse" Petr Hemský. „Takový hráč tady chybí," připustil trenér Trličík, že i on by Rákose do kádru bral.

Naopak některé hráče by fanoušci již v týmu vídat nechtěli. Tím největším trnem v oku jim je zřejmě Pavel Brendl. Ani sportovní manažer se ho nijak nezastává. „Brendl špatně bruslil a celkově se špatně pohyboval. Dokonce to kolikrát vypadalo, jako by na zádech tahal batoh… Jeho smlouva obsahuje klauzuli, jako u většiny hráčů NHL, že se připravuje sám. Na zápasy však chodil nepřipraven!," řekl bez vytáček Hemský.

Tým se zaměří hlavně na bruslení

Teď bude záležet na tom, zda si s juniorským mistrem světa či s někdejší hvězdou ruské KHL  poradí trenér Trličík. Ten se momentálně snaží naordinovat svým svěřencům to, v čem v posledních měsících tápali. „Hodně se nyní při tréninku zaměřujeme na bruslení. Chceme od hráčů větší nasazení nejen při zápase, ale i při tréninku na ledě či třeba v posilovně," dodal Mojmír Trličík.