I když se Dynamu povedlo poprvé v sezoně vyhrát alespoň dva zápasy v řadě, zněla před utkáním v Brně slova o překvapení možná až moc sebevědomě. Pardubičtí je ovšem naplnili.

Pro první tříbodovou venkovní výhru si přijeli do království Komety, která naopak premiérově před svými diváky v této sezoně nebodovala. Taktika vyšla Pardubicím dokonale. Brno mělo sice za celý zápas dvojnásobný počet střeleckých pokusů, ale Dynamo s podporou důležitých zákroků Brandona Maxwella inkasovalo jen dvakrát.

Pardubičtí dominovali zase v jiných ukazatelích. Statistici jim napočítali 18 zblokovaných střel, domácím pouze osm.

„Na začátku jsme se trošku dostávali pod tlak, náš respekt byl přílišný, ale postupem času jsme se oklepali a zlepšoval se i náš výkon. Kluci hráli zodpovědně a když vycítili šanci, tak si šli za všemi body," uvedl šéftrenér klubu Vladimír Martinec.

Tři výhry v řadě zatím Pardubicím k posunu ze třinácté pozice nepomohly. „V tabulce jsme se přiblížili mužstvům nad námi. Nyní potřebujeme potvrdit aktuální formu o nadcházejícím víkendu. Je fajn, že jsme vyhráli ve Zlíně, nad Chomutovem a v Brně, ale teď potřebujeme porážet mužstva okolo nás," upozornil Martinec.

Víkendový balíček zápasů nabídne dnešní duel s Mladou Boleslaví a nedělní výjezd do Karlových Varů.

„Mladá Boleslav hraje důrazný hokej, zavírají střední pásmo. Těžko se nám proti nim prosazuje. V útoku musíme hrát do tlaku a být důrazní v zakončení," říká generální manažer a hlavní trenér Pavel Rohlík.

Na soupeře by měla platit aktivní hra. „Na tréninku si hráči věří, což je dobře. Chceme tlakem obranný val překonat," doplnil Rohlík s tím, že o startu útočníka Tomáše Klimenty rozhodne dnešní zpráva od lékaře.
Na páteční duel mohou jít zdarma studenti, kteří si po předložení průkazu vyzvednou do 12 hodin na pokladnách Tipsport areny vstupenku, a to na stání či sezení kategorie C a D.