„Pojišťováci“ byli v nájezdech brutálně přesní. Dvakrát překonali Sasu Hoviho (Zohorna, Kolář I), jednou Jiřího Trvaje (Koukal).

„Vyšlo nám to dokonale,“ radoval se pardubický kouč Pavel Hynek.

Jeho mužstvo opět dokázalo srovnat sérii, ve které prohrávalo 1:2 na zápasy. Povedlo se jim to jak ve čtvrtfinále s Vítkovice, tak v semifinále proti Liberci.

„Nechtěli jsme dát Brnu mečbol. Moc jsme toužili finále srovnat. Ale nechci se pouštět do různých prognóz, zda máme psychologickou výhodu. Je to 2:2 a musíme se zase připravit na další zápas,“ prohlásil Hynek..

To Brno polil velký smutek. Vedení 3:1 na zápasy bylo tak blízko, jen pět minut, do střely Martina Barteka.

„Měli jsme to slibně rozehrané, ale Pardubice daly šťastný gól a muselo se bohužel do prodloužení,“ tiše vykládal brněnský lodivod Zdeněk Venera.

Ani v něm se nerozhodlo. Na řadu přišly nájezdy.

A Kometa v nich už podruhé v sérii shořela.

Prvním dvou nájezdům čelil penaltový specialista Sasu Hovi, ale ani jednou neuspěl.

„Máme dopředu dané, že na ně chodí Sasu. Někdy má štěstí, jindy ne a dneska ho neměl,“ uvedl Venera.

Na třetí Koukalův nájezd, za nepříznivého stavu 1:2, poslal do branky Jiřího Trvaje. Jenže ani on neschoval puk ve výstroji.

„Jirka se na nájezdy nehrne, jenže my jsme museli udělat změnu. Něco zkusit. Ale ani to nevyšlo. Pardubičtí střelci byli šikovnější. Když dají tři ze tří, není co řešit,“ ušklíbl se brněnský stratég.

Útočné manévry, které sledovali diváci v Pardubicích (20 branek), vzaly v Brně definitivně za své. V Kajot Areně padlo ve dvou duelech jen šest gólů.

„Určitě se tak bude pokračovat i nadále. Obě mužstva se poučila, hrála víc do obrany,“ zamyslel se Hynek a hráčům vysekl poklonu.

„Přidali jsme v nasazení, v bruslení, zase byla z mužstva cítit soudržnost. Klukům chci poděkovat.“