Nesesypaly se. Pardubice dokázaly po nešťastné porážce v Liberci zabrat a i když doma s Třincem brzy prohrávaly 0:1, zvítězily 5:3.

Naděje na play off pořád žije! Útočník JAN BUCHTELE načal Oceláře dvěma góly v první třetině. „Obě nahrávky mi přišly skvěle mezi kruhy, já to tam prostě narval," komentoval své trefy z 8. a 10. minuty dvaadvacetiletý střelec.

Jak se blížil konec druhé třetiny, pardubická euforie začala upadat. Proč spadl řemen?
Přišlo mi, že Třinec začal být aktivnější. Neřekl bych, že jsme polevili my. Při hře pět na pět jsme s ním drželi krok.

Zdálo se, jako by po nevyužité téměř dvouminutové přesilovce pět na tři na vás padla deka…
Na tom něco bude. Taková věc na psychice rozhodně nepřidá. Promarnit skoro dvouminutovou výhodu pět na tři? To bylo z naší strany hodně bídné, nesehráli jsme to vůbec dobře. Diváci na nás začali na chvíli pískat. Reagovali na to, co viděli na ledě… Co dodat. Ta přesilovka byla vážně dost zlá.

Chyběl pohyb?

Ano pak i střelba, nějaký zmatek před brankou a finální nahrávka.

Přitom po minulém utkání v Liberci manažer týmu Miloš Říha mluvil o tom, jak na tréninku vypadají přesilovky skvěle. Jenže přijde zápas a…
No právě. Na tréninku to jakž takž šlape. Pří zápase máme ale asi v hlavě, že se nám přesilovky dlouhodobě nedaří. Přijde mi, že už s tímhle myšlením jdeme na led. To se pak odrazí i ve hře.

Při hře čtyři na čtyři snížil Třinec na 3:4. Do konce chyběla minuta a půl, váš čekala ještě vteřina na trestné. Hrklo ve vás, že by koncovka nemusela být žádná sranda?

Zatrnulo mi. Ale viděl jsem, že třinecký hráč ještě sedí na trestné dál, my budeme dohrávat přesilovku, takže jsem věřil, že to ještě dokážeme zvládnout a povedlo se. Aleš Píša zvýšil na 5:3.

Nevzpomněl jste si ovšem na Liberec? Tam jste také vedli o dva góly a rovněž jste zahodili dlouhou přesilovku pět na tři…

Mně to hlavou určitě blesklo. Ale hned jsem si snažil poručit, že na tohle se ohlížet nesmíme a o to víc se soustředit na každou situaci, která může přijít.

Sledujete teď bedlivě tabulku, jak se to kolem kýženého desátého místa míchá?

Někdo ji sleduje víc, někdo méně. Nutně potřebujeme, aby  konečně přišla nějaká delší vítězná šňůra.

Pořád věříte, že se do play off můžete prokousat?

Věříme. Kdybychom nevěřili, tak to nemusíme hrát.