Jenže expardubický hokejový útočník Jan Bulis dobře ví, že začíná nominační boj o světový šampionát v Kanadě. „Být tam by bylo skvělé,“ přiznal v týdnu na reprezentačním srazu.

U národního týmu však zůstane jen do dnešního utkání se Švédy. Pak se vrátí do Ruska, kde se má opět hlásit v Chimiku Moskevská oblast.

„Jsem rád, že jsem si v klubu vybojoval aspoň dvě utkání,“ tvrdila opora Jan Bulis.

Nechtěli vás pustit?

Dělali potíže, ale našli jsme kompromis. Pamatuju, jak jsem byl po prosincovém turnaji v Rusku unavený a pár dní se z toho dostával. V Chimiku mě chtějí připraveného.

Cítíte, že na vás staví?

Má vytíženost je obrovská, oproti minulým rokům hraju všechno: přesilovky, oslabení, pět na tři, tři na pět… Já jsem na ledě každé druhé střídání.

To jste v NHL dříve nezažil.

Tenkrát jsem se na přesilovky nedostával skoro vůbec. Samotného mě to v Chimiku trochu překvapilo.

Kam ambice klubu míří?

Co nejvýš, když se nepodaří finále, bude to neúspěch. V play off půjde fakt o všechno.

Chimik se s Kazaní momentálně pohybuje kolem šestého, sedmého místa. S velkým bodovým rozdílem před i za vámi…

Teď vyhráváme, tak je situace celkem klidná. Ale dřív k nám vedení chodilo po každém třetím zápase a ptali se, proč nejsou výsledky, když peníze máme. Je to tam těžké.

Jak na vás zapůsobil nový kouč Kanarejkin, který do týmu přišel z Magnitogorsku?

Je v pohodě, i když Honza Marek říkal, že ho v Magnitogorsku moc nemusel. U nás z původního realizačního týmu zůstal už jen třetí asistent Prokopjev, ale já nemám problém s nikým. Trenér sice po nás jde, když v utkání prohráváme, jenže naštěstí máme sérii vítězství. Třeba se změní, až se nám nebude dařit.

(cze)