Nejhorší období sezony pokračuje. Hokejisté Pardubic padli počtvrté v řadě.

Jejich porážky jsou jako přes kopírák, Soupeř je přestřílí a vyškolí díky většímu důrazu v brankovišti. Sparta na střely vyhrála 46:27. Že dala jenom čtyři góly? Klobouk dolů před Robertem Kristanem, zachytal si…
Na pardubické porážce se podíleli dva jejich bývalí hráči. Tomáš Rolinek skóre přesilovkovou tečí otevřel, Jan Buchtele zase proměněným samostatným únikem, po skvělé přihrávce Marka Ďalogy, uzavřel.

Buchtele byl vidět hodně, už na začátku napálil tyč, jedno sólo mu zlikvidoval Kristan a měl podíl ještě na třetím sparťanském zásahu, kdy puk do branky doslova dotlačil Robert Sabolič.

„První a druhou třetinu jsme začínali v oslabení, tím jsme to Spartě dost usnadnili. Myslím, že je i poznat, jak nám chybí v defenzivě dva zkušení beci Venca Kočí a Venca Benák. Rozpadla se nám navíc i Tyborova lajna. Naše výkony teď zdaleka nejsou ideální. Máme o čem přemýšlet a co zlepšovat," rozpovídal se po zápase pardubický kouč Zdeněk Venera. Na marodku mu totiž přibyl ještě Lukáš Nahodil.
Jeho celek v Praze vždycky jenom dotahoval.

Na Rolinkovu trefu odpovídal prvním extraligovým gólem mladý bek Jan Sčotka při přesilovce. „Střela od Tomáše Zohorny mě trefila do brusle, já do toho jenom plácnul. Když jsem viděl, jak se raduje Sejk (Petr Sýkora), došlo mi, že puk je v bráně a začal jsem se radovat taky," vykládal Ščotka.

Jenže veselí z vyrovnání nevydrželo dlouho. V 17. minutě měl příliš volna před pardubickou brankou Lukáš Cingel, při přesilovce ve 26. minutě zase Sabolič.
Z maléru se pak už Východočeši nevyhrabali. „Jsme před brankou málo důrazní. V obranném pásmu hrajeme špatně," hlesl jen Ščotka.

Naději dala jeho celku ještě krásná střela mladého Michaela Špačka do horního růžku, jenže myšlenky na velký obrat utnul šest minut před koncem Buchtele.

„Nálada v kabině je pod psa. Ale věřím, že proti Plzni se nám to už povede zlomit," štve Ščotku čtvrtá porážka v řadě a upíná se k pátku, kdy na Pardubice čeká poslední ze série tří zápasů na cizích hřištích.
Zatímco čelo tabulky, na které Venerova parta ještě nedávno mlsně pokukovala, se rychle vzdaluje, zespodu se začínají blížit Olomouc a spol. První šestku nemají Pardubice ani zdaleka jistou.

A pokud se jejich výsledková mizérie nezastaví, čeká je hodně bolestivý pád tabulkou dolů. „Naštěstí jsme měli docela dobrý úvod sezony, takže v celkovém pořadí to zase tak hrozné ještě není. Ale my chceme skončit co nejvýš. Musíme výkony zlepšit," vychrlí Zdeněk Venera.

Ano. A co nejrychleji. Dramatických bitev o účast v play off si kousek od Labe užili v posledních letech až, až. Jednou by to chtělo trochu klidu.

Sparta Praha – Pardubice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Fakta – branky a nahrávky: 9. Rolinek (Polášek, Réway), 17. Cingel (K. Pilař,