VÁŠ DENÍK CELÝ A IHNED ROVNOU DO POČÍTAČE?
Více o možnostech elektronického předplatného vydání Deníků najdete ZDE

Univerzitní hokejové derby si nemůže nechat ujít. Za prvé: sám studoval v Hradci Králové vychovatelství a tělesnou výchovu. Za druhé: postaví se na pardubickou lavičku jako trenér.

Bývalý skvělý útočník VLADIMÍR MARTINEC zvládl vysokou školu ještě během úspěšné kariéry. „Nejprve jsem se vyučil. Abych nemusel na vojnu, vrhl jsem se na večerní průmyslovku a získal tím odklad. Potom následovala pedagogická fakulta v Hradci Králové," vzpomíná na 70. léta, kdy drtil obrany Kanady i Sovětského svazu a vedle toho ještě studoval. Vysoká se mu pak hodila i při trénování.

Měl jste motivaci ukázat, že vrcholový sportovec nemusí být žádný hlupák?
Samozřejmě, že taky. Učení mi nikdy nedělalo žádné velké problémy. Tohle motivace taky byla, ale přemýšlel jsem i, co bude po hokeji. Za nás se končilo po třicítce. Když vám bylo dvaatřicet, hrát jste už pomalu nemohli, byl jste starý. Při kariéře jsem si udělal i A licenci pro hokejového trenéra.

Celé Československo vědělo na konci 70. let, kdo je Vladimír Martinec. Odpustili vám něco učitelé?

To jste ale přišel o to nejlepší. Studentský život vás úplně minul…

Prosili spolužáci často o autogramy?

Celý rozhovor @ Pavla Ryšavého s Vladimírem Martincem najdete ve středečním vydání východočeských Deníků na straně 20 nebo v elektronickém vydání novin. Jak na předplatné můžete zjistit v horním inforámečku.