Do třetice všeho dobrého? V nováčkovské sezoně ani v té druhé se hokejisté ZH Pardubice do závěrečných bojů neprokousali. Pro tu nadcházející tedy čelí velké výzvě. A její hrající manažer JAKUB MUSIL tuší, že myšlenky na umístění v první čtyřce nemusí být jen v rovině utopie. Cesta do semifinále však bude ještě hodně dlouhá a pravděpodobně také trnitá…

Základem úspěšné sezony bývá vydařená letní příprava. Jak byste zhodnotil tu vaší?
Příprava byla tento rok poněkud složitá. Některým hráčům se moc nedařilo sladit tréninky s prací. Scházeli jsme se poněkud kostrbatě, ale běhání na Vinici nám pan trenér neodpustil. Trošku mě mrzí, že jsme kvůli počasí tento rok neabsolvovali oblíbený triatlon.

Kde se odvíjela, jak dlouho trvala a co jste dělali?
Společně jsme začali 13. srpna. Někteří hráči se připravovali průběžně. Měsíc jsme trénovali pouze na suchu. Mám tedy na mysli běhání a posilování.

Kolik jste absolvovali přípravných střetů a jak jste si vedli?

Měli jsme naplánované čtyři utkání, ale jedno s Chocní jsme bohužel neodehráli. Tým postihla nečekaná marodka. Jinak jsme remizovali v Hlinsku 4:4, vyhráli 6:4 v Trutnově a minulou neděli v Poličce 5:4. Ale příprava je příprava. Pravda se teprve ukáže při mistrovských duelech.

Můžete prozradit jaké nastaly ve vašem kádru změny oproti loňské sezoně?
Skončili Koblížek, Vondráček a Rozlivka. Na hostování do České Třebové odešel Krejnus. Naopak jsme  v kabině přivítali Filipa Procházku, Marka Tesnera z Chrudimi, ze studií se vrátil Karel Sodomka. Z Litomyšle přišel obránce Kučera a na hostování jsme získali mladého juniora Ondřeje Pnioka z Karviné, který bude v Pardubicích studovat.

Došlo podle vás k posílení nebo naopak oslabení týmu?

Pevně věřím, že došlo k posílení kádru. Nicméně to ukážou následující zápasy. Určitě velkou ztrátou je Roman Koblížek, který skončil v Závodce po šesti letech. Bylo na něj vždy spolehnutí. V kabině nám už teď chybí.

Rok od roku se Závodní výsledkově zlepšuje. Jaké jste si vytyčili cíle pro tuto sezonu?

Bylo by příjemné skončit v první čtyřce. Pokud se budeme scházet a vyhnou se nám zranění a nemoci, tým na to máme. A plavat v Labi, po zase nějaké prohrané sázce, se mi už moc nechce.

Závodní hokejová již dávno není nováčkem a na soutěž si úplně přivykla. Což ukázal loňský ročník, kdy jste dokázali trápit favority, viďte?

Když jsme se sešli v plné síle, jednalo se vždy o pěkná a dramatická utkání. A favorité s námi měli hodně práce.

V této sezoně se ale možná role obrátí a favoritem budete vy. Jste na tuto úlohu připraveni?

To nedovedu odhadnout, ale děláme vše pro to, abychom vyhrávali. Hokej je nádherná, nevyzpytatelná hra.

Když už jsme u těch favoritů, kdo bude patřit k tomu lepšímu v krajské lize?

Abych se přiznal, moc ostatní nesleduji. Občas se ke mně nějaké novinky dostanou, ale málokdy. Věnuji se hlavně našemu klubu a našim hráčům. Ale myslím, že Moravská Třebová bude zase vysoko. Líbí se mě i její styl hry. Samozřejmě nemohu opomenout Choceň a Chrudim.

Pro pardubického diváka je jistě lákadlem fakt, že Závodku utvoří pardubičtí odchovanci. Jak vám projevovali přízeň v loňské sezoně?
Návštěvnost byla potěšující. Na finále o pohár Vladimíra Martince dorazilo do velké haly kolem šesti stovek lidí. Teď se bude hrát jiný systém, systém dlouhodobé soutěže o třinácti týmech. Mělo by to diváky nalákat. Uvidí třeba v akci  ještě v loňské sezoně druholigovou Chotěboř.

Rovněž pro fanoušky soupeře musí být výjezdy Závodky zážitkem, co říkáte?
Máte pravdu, pro fanoušky hostujících týmu je zajímavé, když přijede klub krajského města. Přece jen je to liga Pardubického kraje a my v ní reprezentujeme jeho metropoli.

Podařilo se vám udržet trenéra, což je také vždy výhoda…

Jsem rád, že pan Jindřich pokračuje. Udělal tady velký kus práce. Teprve pod ním jsme začali hrát hokej. Teď jsme připravení pracovat dál.

Klub se dobře prezentuje i na veřejnosti. Co se vám v tomto ohledu loni podařilo?

Hezkým zážitkem byl ples. Konal se v Domě techniky a povedl se nad očekávání. Určitě ho zopakujeme (mrkne).