Po třech týdnech od posledního zápasu už znovu trénuje a připravuje se na začátek letní přípravy. To je znamení, že chce být součástí pardubické sestavy i v příštím ročníku.

Budete hrát za Dynamo v příští sezoně?
Měl bych, jsme se Salfou (generální manažer Dušan Salfický) předběžně domluvení. Nyní se začnu připravovat na sezonu a když všechno dobře půjde, tak budu hrát.

Právě generální manažer Salfický řekl po baráži, že věří tomu, že budete pokračovat. Rozmýšlel jste se hodně?
Z mé strany to bylo hlavně o zdravotních důvodech. Tedy jak se stihnu připravit, jak se dám do kupy. Začnu letní přípravu a doufám, že vše bude v pohodě.

V minulé sezoně jste návrat na led po únorovém střetu s Flemmingem urychlil, abyste ještě týmu pomohl?
Je to tak. Kdybych věděl, že tým nejde do baráže, tak bych nenastupoval. Ten nos nemám pořád dobrý, přemýšlím, jestli si do něj ještě nechat říznout.

K rozmýšlení o pokračování vás tedy donutily pouze zdravotní potíže?
Chuť do hokeje mám, stále mě baví. Navíc věřím, že v příští sezoně to bude v Pardubicích lepší. Mám chuť tady ještě být.

Dá se uplynulá sezona z celkového pohledu označit jako vaše nejnáročnější?
Zřejmě ano, bylo to hodně náročné na psychiku, a to pro všechny v klubu. Dost se toho tady změnilo, k tomu ten velký stres na konci sezony. Je to za námi, lepší se k tomu nevracet.

V pondělí začala příprava na nový ročník pro skupinu mladších hráčů, ale vy jste se už taky zapojil…
To nejsem jen já, chodí sem i někteří další kluci. Čím je člověk starší, tak nemůže mít volno tak dlouhé, protože tělo by se pak nedalo rychle dohromady. Příští týden už máme mít ostré tréninky, tak jsem byl třikrát v týdnu něco dělat, aby to pak tolik nebolelo.

Vyhovuje vám model společné letní přípravy s ostatními spoluhráči v mužstvu?
Když jsem byl v Rusku, tak jsem v létě trénoval i sám. Tady se připravuji s týmem, i když jsou samozřejmě určité věci, které si dělám i vlastní. Vždy se dohodnu s trenéry. Taky už mám nějaký věk a vím, co mi vyhovuje a naopak.

Už vyhlížíte nové spoluhráče?
Samozřejmě, vyhlížím (usmívá se). Já tam vidím, jak se tým skládá. Každý den to Pavel Marek a Dušan Salfický řeší, konzultujeme to. Věřím, že to nebude špatné.

To je podstatná změna od předchozích let. Máte nyní z pozice jednoho z akcionářů ke skládání kádru blíže?
Určitě vím, o kom se baví, na koho se byli podívat a podobně. Konzultujeme to společně. Myslím, že tým se musí znovu postavit, aby se zde vytvořilo dobré jádro. Je třeba vybrat typově vhodné hráče, aby se nedělo to, co loni nebo předloni. Tedy, že jsme se báli, abychom nespadli. Musí tu být charakterově takoví lidé, kteří tady chtějí hrát a udělají všechno pro Pardubice.

Zatím převažují odchody směrem ven. Vnímáte očekávání ze strany fanoušků, koho vedení klubu přivede?
Podepsal už u nás Marek Trončinský, přišli Ondřej Kacetl a Tomáš Vondráček. Myslím, že je lepší nespěchat a opravdu vybrat kvalitně. Hráči se na trhu ještě postupně objeví. Samozřejmě, že lidé čekají nějaké pecky, ale kolikrát je lepší mít hráče, když to řeknu, skromnější a pracovitější. Třeba s Kácou se jednalo už před baráží a on řekl, že sem chce jít. To bylo pro mě neskutečné. I kdyby se to náhodou nepovedlo, tak jsme věděli, že tu budeme mít výborného gólmana.

Nevnímáte tedy jako velký problém, že do přípravy vstoupí nekompletní kádr, který má být ještě za pochodu doplňován?
Samozřejmě by bylo nejlepší pro nás i pro trenéry, kdybychom už byli všichni pohromadě. Ale taková je situace. Baráž nás v tomto trochu zabrzdila, musíme se s tím poprat.