HC Bílí Tygři Liberec (5. místo, 80 bodů) - HC Dynamo Pardubice (1. místo, 107 bodů)
Home Credit Arena, Zítra 18:00

Dynamo v minulém kole prohrálo na domácím ledě s Brnem 1:3 a rozhodně nepůsobilo jako vítěz základní části a extraligový lídr.Na druhou stranu, Pardubice již mají pro základní část splněno a motivace se tak před play off těžko hledá.

„Motivaci stále máme. Pro nás se nic nemění. Vrcholem samozřejmě bude play off, ale teď potřebujeme doladit naši hru, abychom byli připravení. Proto jakékoliv polevení nepřipadá v úvahu,“ říká Peter Čerešňák.

Do konce základní části zbývá pouhých několik kol, konkrétně tři. Pardubice mají čas vyladit formu a připravit se na blížící se vrchol sezony.

„V podstatě máme teď čas soustředit se na aspekty hry, které nám šly méně než ostatní. Budeme mít poté dlouhé volno, proto musíme teď makat na sto procent, abychom se připravili,“ upozorňuje pardubický obránce.

Před blížícím se play off musí Dynamo zvládnout ještě zápasy s Libercem, Litvínovem a Plzní. Právě s prvním jmenovaným celkem se utkají již zítra. Zajímavostí je, že právě Bílí Tygři jsou tým, který drží extraligový rekord v počtu bodů v základní části sezony. Pardubice kvůli domácí prohře s Kometou o šanci překonat tento rekord přišli. Jejich další soupeř, Liberec, navíc má před vrcholem stupňující formu a Dynamo nečeká jednoduché utkání.

„S Libercem byl každý zápas vyrovnaný a čekáme tedy těžké utkání. Podíváme se na videa a opět se na soupeře pečlivě připravíme,“ vzkazuje slovenský reprezentant.

Ten proti Liberci v minulém společném střetnutí zářil a zapsal si dva body za jednu branku a také asistenci.

„Dlouhodobě se mi proti Liberci dobře hraje, jelikož hrají taktéž ofenzivní hokej a vznikají díry na protiútoky Doufám, že se nejen mě bude opět dařit, vyhrajeme a předvedeme dobrý výkon,“ dodává na závěr Čerešňák.