Eaton Pardubice – Kometa Brno 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)

Černé září brněnské Komety nebere konce. Ani v devátém kole se extraligový novic nedočkal vítězství. Z Pardubic si odvezl solidní šestibrankový příděl.

To Eaton se po páteční potupě na Kladně, odkud odjel ponížen po výsledku 0:6, zase postavil na nohy. Nečekaným hrdinou se stal obránce Jan Kolář, který dvakrát přesným příklepem překonal nejistého brněnského brankáře Hyláka a ještě asistoval u gólu Cetkovského.
Problém Komety není složité rozklíčovat. Pazourkův tým drtí chabá defenzivní činnost. V devíti zápasech inkasovalo mužstvo devětatřicetkrát, což je více než čtyři góly na zápas! Když se k tomu přidají takové minely brankářů, jaké předvedl v neděli i Hylák, není zoufalý bodový sběr překvapivý.

O výsledku utkání bylo rozhodnuto už po dvanácti minutách. Nejprve v oslabení vymetl horní roh brněnské klece Cetkovský, pak se poprvé prosadil Kolář II., a když Hyláka propálil ze středního pásma Píša, početná modrobílá tlupa brněnských „fans“ už tušila, že se výhry opět nedočká…

„Nezačali jsme vůbec dobře. Ihned na začátku třetiny jsme rychle inkasovali tři branky, což hodně poznamenalo celý zápas,“ smutnil po utkání brněnský kouč Pavel Pazourek.
Eaton nechal během utkání soupeře snížit maximálně na rozdíl dvou branek, závěr pak odehrál v exhibiční náladě.
„Chtěli jsme hrát aktivně a střílet ze všech pozic. To se nám dařilo,“ pochvaloval si pardubický asistent Jan Votruba.

Moment zápasu - HAŠKOVA ASISTENCE
Ve 26. minutě najde pardubický gólman hluboko ve středním pásmu Cetkovského, který přiťukne puk Zohornovi, jenž se švihem nemýlí.
Hvězda zápasu - Hráč s číslem 27 – pardubický obránce JAN KOLÁŘ II
Třiadvacetiletý bek prožil nejpovedenější večer v kariéře. Dvě branky a navrch jedna asistence.

„O takovém zápase jsem nesnil“

Kdo se nejvýrazněji podepsal pod “usmažení“ Komety 6:3? Obránce JAN KOLÁŘ! Nedělní střet možná odkryl skrytý střelecký talent třiadvacetiletého odchovance Pardubic. Dva góly, navrch jedna asistence. Na takový večer se nezapomíná. „O takovém zápase jsem ani nesnil. Je to příjemné,“ culil se po nejlepším utkání v kariéře.

V dospělé kategorii jste se tak výrazně do statistik ještě nezapsal. V mladším věku se vám to povedlo?
Tuším, že naposledy v Jindřichově Hradci, když jsem vypomáhal juniorům. A pak ještě v žácích. Za chlapy je to tedy poprvé.

Po těle vám musí být příjemně, že?
Hlavně jsem spokojený, že jsme vyhráli. Trochu jsme uklidnili atmosféru po prohraném zápase na Kladně (0:6).

Bylo po pátečním propadáku v kabině hodně rušno?
Bylo, bylo. Nechtěli jsme se nechat uspat, ale Kladnu se to podařilo. Dalo nám tři góly během minuty a půl, pak čtvrtý a bylo po zápase. Proto jsme proti Brnu museli zabrat.

Co vůbec říkáte na hru Komety?
Myslel jsem, že budou víc bruslit a hrát více aktivně. Prostě jsem od nich čekal lepší hokej. Nejsem z nich nadšený.

Dokážete si představit, že byste hrál v týmu jako Brno, který by po devíti kolech získal pouze jediný bod?
Představit si to asi dokážu, ale doufám, že nikdy v takové situaci nebudu. (usměje se) Musí to být hrozné.

V úterý jedete na led pražské Slavie. Bude to opravdový test vaší formy?
Rozhodně. Tam se ukáže, jak na tom jsme. V OŖ Areně je menší hřiště. Na to si budeme muset dát pozor. Všechno je tam rychlejší, na ledě bude míň prostoru. Každopádně chceme uhrát co nejlepší výsledek.

Vyhovuje vám takový způsob hry?
Moc ne. Mám radši více prostoru, kdy můžu podržet puk a v klidu ho rozehrát.

V poslední době inkasujete poměrně dost branek. Na Slavii byste s liknavou obranou nepochodili…
Do útoku to klape, ale v obraně to je horší. Musíme být kompaktnější. V tréninku se hodně zaměřujeme na rovnoměrné situace dva na dva, tři na tři. Snažíme se zlepšit práci v předbrankovém prostoru. Ještě se to musí vyladit.

Úterý na Slavii
Nedělní vítězný zápas se slabou Kometou Brno nemohl být vážným testem pardubické formy. Opravdová zkouška přichází v úterý v 18.15! Sýkorova družina se představí v OŖ Areně proti extraligovému vicemistrovi pražské Slavii. Růžičkův celek v neděli prohrál brankou z poslední minuty ve Vítkovicích 2:3. V domácím prostředí však prakticky nechybuje. Z pěti zápasů prohrála Slavia jen jediný s Třincem.